برگزاری اولین نشست «دانشگاه برای توسعه» با حضور استاندار بوشهر در دانشگاه خلیج فارس

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۴:۳۲ کد : ۵۶۱۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۵
اولین نشست تخصصی «دانشگاه برای توسعه» با حضور استاندار بوشهر و اعضاء هیئت علمی دانشگاه خلیج فارس در این دانشگاه برگزار شد . <br/><span id="ms-rterangepaste-start"></span>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نشست دکتر محمدرضا محمدی زاده رئیس دان...
اولین نشست تخصصی «دانشگاه برای توسعه» با حضور استاندار بوشهر و اعضاء هیئت علمی دانشگاه خلیج فارس در این دانشگاه برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نشست دکتر محمدرضا محمدی زاده رئیس دانشگاه خلیج فارس در سخنانی با اشاره به توانمندی دانشگاه خلیج فارس و نقش دانشگاه ها در توسعه جوامع  گفت : جامعه ای که هدف ایجاد توسعه را دارد، می بایست دانشگاهی توسعه یافته داشته باشد.
وی با اشاره به آمار رشته ها و دانشجویان و اعضا هیئت علمی این دانشگاه افزود : دانشگاه خلیج فارس باید به نحوی رشد کند که متناسب با جایگاه استان بوشهر باشد.
درادامه این نشست دکتر سالاری استاندار بوشهر با تبریک روز معلم و تسلیت شهادت امام هادی(ع) گفت : اگر ما خواستار حرکت در مسیر توسعه هستیم باید توجه خود را به دانشگاه معطوف کنیم، چرا که هیچ سرزمینی نمی تواند توسعه یابد مگر آنکه نیروی فرهیخته و توانمند داشته باشد.
وی با اشاره به اهمیت مسائل فرهنگی افزود : تمام تلاش ما بر این است که در مسیر برنامه ریزی صحیح درحوزه مسائل فرهنگی حرکت کنیم.
دکتر سالاری همچنین با اشاره به نقش و جایگاه دانشگاه در جامعه گفت: تعداد نیروهای متخصص متناسب با نیاز استان که به سرعت در حال صنعتی شدن است نمی باشد و می بایست با برنامه ریزی در جهت حل این کمبود حرکت کرد.                   
استاندار بوشهر ضمن درخواست حضور مشارکت فعال همه دانشگاهیان در مسیر توسعه استان، گفت: دربرنامه ریزی توسعه استان حضور و مشارکت اعضاء هیئت علمی دانشگاه ها دیده شده است.
گفتنی است پس از این نشست دکتر سالاری ضمن بازدید از بخش های مختلف دانشگاه خلیج فارس از نزدیک در جریان امکانات، توانمندی ها و مشکلات این دانشگاه قرار گرفت.