آغاز به کار سامانه پذیرش دانشجویان بین المللی دانشگاه تبریز

۰۸ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۰:۵۴ کد : ۵۶۱۲۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۸۵
سامانه پذیرش دانشجویان بین المللی دانشگاه تبریز از ابتدای مردادماه سالجاری آغاز به کار کرد.
آغاز به کار سامانه پذیرش دانشجویان بین المللی دانشگاه تبریز

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تبریز، دکتر محمدی رئیس اداره دانشجویان غیرایرانی دانشگاه تبریز با بیان این مطلب، گفت: این سامانه جهت سهولت پذیرش و ثبت نام متقاضیان بین المللی ادامه تحصیل در دانشگاه تبریز ایجاد شده است.
وی افزود: سامانه پذیرش دانشجویان بین المللی دانشگاه تبریز به چهار زبان فارسی، انگلیسی، عربی و ترکی استانبولی راه اندازی شده است.
دکتر محمدی گفت:دانشجویان متقاضی غیرایرانی با مراجعه به این سامانه به آدرس http://int.tabrizu.ac.ir/register و یا از طریق وبگاه مدیریت همکاری های علمی و بین المللی(http://int.tabrizu.ac.ir/en/) قسمت دانشجویان بین المللی، پس از ثبت نام و ایجاد نام کاربری در آن و بارگذاری مدارک مورد نیاز، تقاضای خود را این سامانه ثبت کرده و می توانند به صورت آنلاین وضعیت درخواست ادامه تحصیل و نتیجه نهایی را پیگیری کنند.
دکترمحمدی خاطرنشان کرد: پس از ثبت درخواست ادامه تحصیل در سامانه پذیرش دانشگاه تبریز توسط متقاضی غیرایرانی، درخواست وی و مدارک بارگذاری شده، توسط کارشناسان اداره دانشجویان غیرایرانی بررسی شده و در صورت تکمیل بودن، مدارک برای بررسی به رئیس اداره دانشجویان غیرایرانی ارجاع داده می شود. مراحل بعدی بررسی مدارک متقاضیان توسط معاونان آموزشی دانشکده ها و مدیران گروه مربوطه انجام می گیرد که پس از تایید در دانشکده مربوطه و تایید نهایی در شورای پذیرش دانشجویان غیرایرانی منجر به صدور گواهی پذیرش نهایی برای متقاضی می گردد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه سامانه مذکور با حمایت و پیگیری مدیریت همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه تبریز راه اندازی شده است، گفت: این سامانه در طول مدت شش ماه توسط شرکت نارون ایپک مستقر در مرکز رشد دانشگاه طراحی و راه اندازی شده است؛ با وجود سامانه مذکور، فرایند ثبت درخواست و پیگیری های بعدی تسریع و تسهیل می شود.
رئیس اداره دانشجویان غیرایرانی دانشگاه تبریز در خاتمه یادآور شد: دانشگاه تبریز هم اکنون دارای بیش از ۴۰۰ دانشجوی بین المللی از کشورهای عراق، سوریه، یمن، آذربایجان، ترکیه، افغانستان، تاجیکستان، بروندی، نیجریه، کنیا و پاکستان می باشد و در سال جاری ۵۰۰ گواهی پذیرش نهایی برای متقاضیان غیرایرانی صادر کرده است.
ل.س ۴۲/ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: تبریز


( ۱ )