برگزاری اولین دوره مسابقات قرآن کریم دانشجویان شاهد و ایثارگر در مشهد

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۴ کد : ۵۶۰۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۱۶
اولین دوره مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور در شهر مقدس مشهد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات با ...
برگزاری اولین دوره مسابقات قرآن کریم دانشجویان شاهد و ایثارگر در مشهد
اولین دوره مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور در شهر مقدس مشهد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات با حضور دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان، حجت الاسلام و المسلمین موذنی معاون فرهنگی واجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از مسئولان سازمان امور دانشجویان، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان رضوی و دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
در این مراسم دکتر  علی یوسفی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی، به انتخاب شایسته این مناسبت و تقارن آن با ولادت حضرت ابوالفضل برای برگزاری این مسابقات اشاره کرد وگفت: نقطه برجسته در منش و مرام قمر بنی هاشم(ع) وفاداری، ادب و احترام اوست که از درس‌های مهم  پیام عاشورا به شمار می‌رود.
در ادامه دکتر صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان در سخنانی گفت: یکی از بهترین روش‌ها برای تکمیل برنامه‌های فوق برنامه خانواده شاهد و ایثارگر  فعالیت‌های قرآنی است که به همت اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان آغاز شده است.
وی در بخش دیگر از سخنان خود اعلام کرد : در حال حاضر درحال جمع آوری اطلاعات درخصوص فعالیت های پژوهشی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه ها هستیم تا در قالب نمایشگاه این فعالیت ها به عموم معرفی شوند.
در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام سیدحسن مؤذنی، معاون فرهنگی ـ اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران روز جانباز و شهدا را گرامی دانست و گفت:  ما هم باید رهروی مسیرقرآن باشیم چرا که در این کتاب الهی تحریفی صورت نگرفته است ولی برخی از ادیان کتاب شان را تحریف و از آن استفاده ابزاری کرده و آیاتی را که به ضررشان بود ،کنار گذاشتند.
 وی از دانشجویان خواست همانند غواص در آب های بیکران قرآن به غواصی پرداخته و مرواریدهای گران بهای آن را صید کنند.
پس از انجام رقابت ها، نفرات برتر در هر یک از بخش های مسابقه انتخاب و از آنان تجلیل شد.
این مرحله با حضور 112 نفر متسابقین در رشته های فوق در دو گروه خواهران (58 نفر) و برادران (54 نفر) به صورت مجزا برگزار شد.