معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان:

برگزاری کمپین و جشنواره‌های ادبی هنری مراکز مشاوره دانشگاه‌ها در دوران کرونا را باید در تاریخ ثبت کرد

۰۵ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۰:۵۷ کد : ۵۶۰۴۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۷۸
معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان با اشاره به برگزاری کمپین دانشحویی در خانه بمانیم و جشنواره‌هایی از قبیل مسابقه بهداشت روانی، ادبی هنری ترم کرونایی گفت: برگزاری این گونه مراسم‌ها در دوران شیوع کرونا را باید در تاریخ ثبت کرد و برای آیندگان امکان مطالعه این دوران را فراهم کرد.
برگزاری کمپین و جشنواره‌های ادبی هنری مراکز مشاوره دانشگاه‌ها در دوران کرونا را باید در تاریخ ثبت کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان، در سی و یکمین گردهمایی روسای مراکز مشاوره دانشگاه ها که به شکل جلسه مجازی در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، دکتر علم گفت: دانشجویان با تولید آثار علمی، ادبی هنری در زمینه کرونا برگه‌هایی از تاریخ بشری را خلق کردند.

معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان گفت: هر شعر، نقاشی، کاریکاتور، پوستر، پادکست و امثال آن در دهه های بعدی می تواند به عنوان سند های تاریخی از دوران کنونی مورد استفاده محققان قرار گیرد بنا براین برگزاری این گونه مراسم ها بسیار مهم بود.

دکتر علم مراکز مشاوره دانشگاه ها را از نخستین بخش های درگیر با بحث کرونا دانست که با شیوع کرونا فعالیت این مراکز چند برابر شد و این مراکز به دانشجویان و خانواده هایشان در مقابله با کرونا کمک کردند.

وی با قدردانی از خدمات مراکز مشاوره دانشجویی برای حمایت‌های روانی اجتماعی از دانشجویان در مقابله با شیوع این بیماری نوظهور گفت: برای مقابله اثر بخش با این پدیده تازه باید روش‌های خلاق و تازه ای مورد استفاده قرار گیرد زیرا روش‌های سنتی جوابگو نیست.

معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان افزود: برای مثال اشتراک یک فیلم کوتاه در شبکه‌های اجتماعی از تجربه واقعی یک دانشجو در مقابل با کرونا بسیار بیشتر از ده‌ها صفحه مطلب جذاب و اثر بخش خواهد بود.

در ادامه این نشست چند تن از روسای مراکز مشاوره دانشگاه های کشور دیدگاه های خود را مطرح کردند.

ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷