برگزاری اولین دوره آموزشی مهارت های عمومی تربیت مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی

۱۹ مهر ۱۳۹۳ | ۱۳:۰۷ کد : ۵۶۰۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۱۷
اولین دوره آموزشی مهارت های عمومی تربیت مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی با حضور مسئولان اجرایی استان مرکزی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در مراسم افتتاحیه این دوره که ...
اولین دوره آموزشی مهارت های عمومی تربیت مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی با حضور مسئولان اجرایی استان مرکزی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در مراسم افتتاحیه این  دوره که با حضور بیش از 250 مدرس علمی کاربردی برگزار شد رئیس واحد استانی به نقش کلیدی نظام آموزشی مهارت محور اشاره کرد و رشته های تحصیلی مبتنی بر فناوری و دانش کاربردی را اساس پیشرفت دانست.
وی در ادامه درخصوص تاثیر دوره های کاربینی و کارورزی در دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهارداشت: آموزشی که بر اصل ایجاد مهارت بنا شود می تواند راه حلی برای حل بحران بیکاری در جامعه باشد.
بر پایه این گزارش، این دوره آموزشی شامل: نظام آموزش مهارتی و نظری، روش ها و فنون تدریس، دانش بنیان، نظام آموزش مهارتی، روش های تدریس، فن برقراری ارتباط، ارزیابی و سنجش فعالیت های آموزشی و مهارتهای چهارگانه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی بود.
گفتنی است دوره های تربیت مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی به منظور بازآموزی و ارتقای سطح علمی، مهارتی و هم سطح کردن اطلاعات مدرسان دانشگاه برگزار می شود.