در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی صورت گرفت؛

باز طراحی و ساخت دستگاه های HAVER مورد استفاده در صنایع پتروشیمی

۰۴ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۴:۳۱ کد : ۵۶۰۳۴ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۶۴۰
یک شرکت فن آور مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی موفق به باز طراحی و ساخت opening device شد.
باز طراحی و ساخت دستگاه های HAVER مورد استفاده در صنایع پتروشیمی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، OPENING DIVCE دستگاهی است که در صنایع مختلف خصوصاً صنعت نفت و پتروشیمی، سر کیسه های صنعتی را از طریق مکش باز می کند تا مواد مورد نظر داخل آن ریخته شود.
طراحی و ساخت این دستگاه توسط شرکت دورنمای بسته بندی مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی صورت پذیرفته است.
شرکت دور نمای بسته بندی یک شرکت تخصصی در زمینه ماشین آلات بسته بندی صنایع پتروشیمی می باشد که توانسته در مدت زمان کوتاهی خدمات قابل توجه ایی به صنایع پتروشیمی ارائه کند.
رسول مشتاق مدیر بازرگانی شرکت دور نمای بسته بندی مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در توضیح این خبر اظهار داشت :قسمت OPENING DEVICE وظیفه باز کردن دهانه کیسه جهت انتقال به قسمت هاپر برای پرشدن کیسه از گرانول را دارد. مشکلات ناشی از طراحی درقسمت وکیوم دستگاه هاور موجب استهلاک و خرابی بیش از حد قطعات و پایین آمدن راندمان دستگاه و افزایش ضایعات کیسه شده بود که با تغییر در طراحی، در نمونه های تولیدی این شرکت مشکلات مربوطه مرتفع شد. در طراحی پکیج فوق سعی شده است تا حد ممکن ساده تر نسبت به نمونه هاور باشد و تغییرات انجام شده در قطعات اصلی کم بوده و می توان از اکثر قطعات وکیوم هاور استفاده کرد. با نصب این پکیج روی دستگاه ها راندمان دستگاه افزایش یافته و ضایعات کیسه در قسمت وکیوم بسیار پایین خواهد آمد و سرعت کارکرد دستگاه ۲ الی ۵ درصد امکان افزایش را خواهد داشت.
وی افزود: قطعات یدکی مورد نیاز این دستگاه تا ۵ سال توسط این شرکت دور نمای بسته بندی پشتیبانی می شود. محصول تولیدی این شرکت هم اکنون در پتروشیمی امیرکبیر نصب شده و با بهترین راندمان در حال کار می باشد
گفتنی است شرکت دور نمای بسته بندی در حال حاضر بیش از چهار هزار قطعه مورد استفاده در صنایع پتروشیمی کشور را بر اساس سفارش تولید می نماید.کلیه مراحل طراحی، مهندسی معکوس و تولید قطعات توسط پرسنل خود شرکت انجام می پذیرد.
ل.س ۴۲/ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی