رئیس سازمان اموردانشجویان در گردهمایی مجازی روسای مراکز مشاوره دانشگاه ها تاکید کرد:

برنامه ریزی های مراکز مشاوره دانشگاه ها باید بلندمدت باشد

۰۴ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۴ کد : ۵۶۰۳۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۱۳
دکترمجتبی صدیقی معاون وزیرعلوم و رئیس سازمان اموردانشجویان در سی و یکمین گردهمایی روسای مراکز مشاوره دانشگاه ها با اشاره به روشن نبودن زمان از بین رفتن بیماری کرونا تاکید کرد: برنامه ریزی های مراکز مشاوره دانشگاه ها باید بلندمدت باشد.
برنامه ریزی های مراکز مشاوره دانشگاه ها باید بلندمدت باشد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان، در این گردهمایی که به شکل مجازی و با حضور دکترنصیری رئیس دانشگاه شهید بهشتی، دکترعلم معاون دانشجویان داخل و دکترصادقی مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان و مدیران مراکز مشاوره در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، دکترصدیقی با اشاره به اینکه آثار روحی و روانی بیماری کرونا و شیوع ویروس کرونا در جامعه کمتر از آثار جسمانی و پیامدهای اجتماعی و اقتصادی آن برای افراد نیست، اظهار داشت: مراکز مشاوره از نخستین روزهای ورود این ویروس به کشور با دانشجویان در ارتباط بوده و به آنان مشاوره تلفنی و اینترنتی ارائه کردند.
وی همچنین از برگزاری دو کمپین ترم کرونایی و درخانه بمانیم به عنوان دو اقدام شاخص توسط مراکز مشاوره یاد کرد که در حفظ و ارتقای روحیه نشاط در بین دانشجویان بسیار موثر بود.
رئیس سازمان امور دانشجویان ضمن تاکید بر تداوم و استمرار خدمات و اقدامات مراکز مشاوره دانشگاه ها در مقابله با ویروس کرونا گفت: زیرساخت های آموزش مجازی دانشگاه ها که در دوران اخیر ایجاد شده می تواند توسط مراکز مشاوره برای آموزش های مجازی، مشاوره و برگزاری کارگاه مورد استفاده قرار گیرد.
رئیس سازمان امور دانشجویان با قدردانی از خدمات کانون های دانشجویی همیار سلامت روان بر استفاده بهینه از این سرمایه اجتماعی تاکید کرد و گفت: باید با جلب نظرات مدیران، متخصصان و دانشجویان فعال در حوزه مشاوره به بازآفرینی شیوه های مشاوره و ارائه روش های جدید و خلاق اقدام کنیم.
دکترصدیقی با اشاره اینکه هنوز شیوه ثبت نام دانشجویان در نیمسال تحصیلی آینده جمع بندی نشده، بر پیش بینی روش های مناسب برای تدوین کارنامه سلامت همه دانشجویان اعم از ورودی جدید و دانشجویان شاغل به تحصیل توسط مراکز مشاوره تاکید کرد.
گفتنی است در پایان این گردهمایی از مراکز مشاوره برتر و فعال دانشگاه ها در یک سال گذشته تجلیل شد.
ل.س ۴۲/ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: دکترمجتبی صدیقی