باهدف تبادل امکانات و ظرفیت‌های آموزشی، پژوهشی صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی و سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی کشور

۰۱ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۱:۱۳ کد : ۵۵۹۹۲ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۵۹۳
تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی و سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور، با حضور دکتر مهرزاد حمیدی معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش و توسط دکتر علی شریف نژاد رئیس پژوهشگاه و دکتر سید جواد حسینی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور به امضاء رسید.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی و سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی، این تفاهم‌نامه همکاری باهدف تبادل امکانات و ظرفیت‌های آموزشی، پژوهشی، اجرایی و مشاوره‌ای در حوزه تربیت‌بدنی و ورزش دانش آموزان با نیازهای ویژه منعقد شده است و بر اساس آن، پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی و سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور هماهنگی لازم برای تولید محتوای علمی، آموزش منابع انسانی و ارتباط جامعه با دانشگاه را در دستور کار خود قراردادند.

آموزش نیروهای انسانی، تولید محتوای علمی درس تربیت‌بدنی، انجام پژوهش‌های موردنیاز دانش‌آموزان با نیازهای ویژه، مشاوره علمی در اجرای دوره‌های آموزشی، از محورهای همکاری این دو سازمان خواهد بود.

همچنین در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه همکاری از چهار طرح جدید پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی که برای ارائه خدمت به کودکان استثنائی کشور اجراشده بودند رونمایی شد و سپس آزمایشگاه های تخصصی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی توسط دکترمهرزاد حمیدی معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش و دکتر سید جواد حسینی و همراهان وی مورد بازدید قرار گرفت.

گفتنی است پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی تاکنون ۹ طرح پژوهشی در حوزه کودکان استثنائی را به اتمام رسانده و یا در حال اجرا دارد و محققان حوزه علوم ورزشی در این زمینه اقدام به تولید دانش به‌روز برای خدمت به کودکان استثنائی نموده‌اند.

ل.م ۵۴