برگزاری اولین جلسه شورای اداری شهرستان بم درسال 1395 در مجتمع آموزش عالی بم

۳۱ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۱ کد : ۵۵۹۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۷۰
اولین جلسه شورای اداری شهرستان بم در سال 1395 به میزبانی مجتمع آموزش عالی بم برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین جلسه حجت الاسلام قاسم دانشی امام جمعه بم، مهندس رضا اشک فرماندار بم ،...
اولین جلسه شورای اداری شهرستان بم در سال  1395 به میزبانی مجتمع آموزش عالی بم برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین جلسه حجت الاسلام قاسم دانشی امام جمعه بم، مهندس رضا اشک فرماندار بم ، دکترحسین نظام آبادی پور رئیس مجتمع، حجت الاسلام مظاهری مسئول نهاد رهبری مجتمع، اعضای هیئت رئیسه مجتمع، مهندس ریاضی شهردار بم، علی طاهریان رئیس شورای شهر و سایر روسای ادارت شهرستان بم حضور داشتند.
در این مراسم دکترنظام آبادی پور رئیس مجتمع آموزش عالی بم از همه مسئولان ادارات بم به واسطه حضور در مجتمع آموزش عالی تشکر کرد.
در ادامه حجت الاسلام دانشی امام جمعه بم ضمن عرض خیرمقدم و تبریک اعیاد گفت: مقام معظم رهبری امسال را سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام گذاری کردند، سخنرانی ایشان در تحویل سال و  در مشهدمقدس مربوط به آن روز و آن زمان نبوده ، بلکه باید به نکته نکته این سخنان امسال عمل شود چراکه هرجا ما فرمایشات مقام معظم رهبری را مد نظر داشتیم و توجه کردیم موفق بودیم .
وی افزود: مسئولان می بایست فرمایشات مقام معظم رهبری را مد نظر و به آن جامه عمل بپوشانند.
امام جمعه بم گفت: ارتباط دانشگاه با صنعت باید بیش از پیش صورت گیرد و به سوی اقتصاد دانش بنیان حرکت و گام محکمی به سوی اقتصاد مقاومتی بردارند.
وی همچنین دربخش دیگری از سخنان خود به مسئله اعتکاف اشاره کرد و گفت: اعتکاف یکی از کارهای مهم فرهنگی است که اثرات و برکات زیادی در زندگی افراد دارد و باید این مسئله  به  صورت ویژه مدنظر قرار گیرد.
همچنین مهندس رضا اشک فرماندار بم به سخنرانی پرداخت و گفت: بنده از افرادی هستم که ارتباط تنگاتنگی با مجتمع آموزش عالی بم از بدو تأسیس تا کنون را دارم و امروز وقتی وضعیت فعلی مجتمع را در مقایسه با پنج سال پیش می بینم خوشحالم و از مدیریت مجتمع دکتر نظام آبادی پور وکارکنان خدوم این مجتمع تشکر و قدر دانی کرد.
مهندس اشک گفت: استاندارکرمان مهندس رزم حسینی چه در گذشته و چه در سال جدید به جد پیگیر مسائل اقتصادی به خصوص اقتصاد مقاومتی است و بیان کرد باید تمام توان خود را بگذاریم تا اقتصادمان را مقاوم و کشورمان را از طمع دیگران دور کنیم.
فرماندار بم گفت: جرقه اقتصادی جدیدی که در شرق استان کرمان و دراین شهرستان به زودی شاهد آن خواهیم بود پروژه انتقال خط لوله گاز به بم است و تا عید مبعث انشاالله اتفاق خواهد افتاد.
وی در ادامه این موضوع افزود: حدود 150 کیلومتر در سطح شهر لوله کشی گاز و مابقی نیز در دستور کار قراردارد.
فرماندار بم گفت: دیگر پروژه ها منجمله پروژه انتقال آب از سد  نسا به شهرستان بم تا سال 1396، تکمیل و اتمام پروژه جاده بم- کرمان تا نیمه اول سال جاری، کلنگ زنی پروژه بیمارستان 220 تختخوابی، راه اندازی مرکز معاینه وسایل نقلیه را در دستور کار داریم.
درادامه جلسه دکترحسین نظام آبادی پور ضمن تشکر از امام جمعه و فرماندار گزارشی از فعالیت هایی که تا کنون درمجتمع صورت گرفته را بیان و اعلام کرد از لحاظ آموزشی در حال حاضر مجتمع دارای سه دانشکده مصوب هیئت امنا شامل ( دانشکده فنی و مهندسی، دانشکده گردشگری و دانشکده ریاضی و محاسبات) که دو دانشکده فنی و گردشگری دارای مجوز قطعی از شورای گسترش و دریافت مجوز قطعی دانشکده گردشگری را نیز در دستور کار داریم.
رئیس مجتمع گفت: هم اکنون 11 گروه آموزشی فعال،30 کد رشته، 40 نفر عضو هیئت علمی و 10 نفر بورسیه در مقطع دکتری، 38 نفر کارمند، 2156 دانشجو، 12000متر مربع فضای خوابگاهی و در حال حاضر 800 تا 850 نفر دانشجو ساکن خوابگاه می باشند.
دکترنظام آبادی پور گفت: نسبت به پنج سال قبل 400 درصد افزایش دانشجو، 500 درصد افزایش بودجه، 400 در صد افزایش هیئت علمی داشتیم و در سال 95 دریافت مجوز مجوز 4 رشته کارشناسی، هتلداری، عمران، جوشکاری و علوم مهندسی و ارتقای مجتمع را به دانشگاه در دستور کار داریم.
وی افزود: در بخش پژوهشی در سال 94 سه طرح، شامل طرح سند گردشگری شرق استان کرمان، طرح راهبردی مجتمع آموزش عالی بم و طرح شناسایی عوامل بی انگیزگی جوانان بم برای کسب و کارهای کوچک  را به اتمام ، 20 آزمایشگاه را بالغ بر اعتباری معادل 2و نیم میلیارد تومان تجهیز، سه کنفرانس ملی و بین المللی را برگزار  کردیم، همچنین درسال 94، 30 نفر از استاد برجسته علمی و بین المللی را به مجتمع دعوت و از توان علمی و دانش آنها استفاده کردیم.
رئیس مجتمع آموزش عالی بم گفت: دربخش عمرانی 18000 مترمربع فضای عمرانی آماده شده داریم، 1800 متر طول حصار کشی، سردر مجتمع را افتتاح، سالن باقرالعلوم را به متراژ 1000متر افتتاح، ساختمان مرکزی که به صورت نیمه کاره بود تکمیل، سلف سرویس به متراژ 1100 متر افتتاح، ساختمان آموزشی خواجه نصیرالدین طوسی به متراژ 2200 متر مربع افتتاح، پارکینگ به تعداد 24 خودرو افتتاح، جدول گذاری و فضای سبز 10000هزارمتر مربع، سالن چند منظوره ورزشی به متراژ 1750 متر مربع 80 در صد و خوابگاه 85 درصد و ساختمان کتابخانه  به متراژ 2300 متر مربع حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و تکمیل اتمام آنها در دستور کار است.
دکترنظام آبادی پور گفت: در بخش دانشجویی و فرهنگی درسال 94 کارهای متنوعی از جمله برگزاری جشن ها، اعیاد و شهادت ها و مراسم های ملی و مذهبی، اردوها، مشاوره، کانون ها و انجمن ها، مسابقات فرهنگی و  ورزشی و غیره انجام شده است.
گفتنی است درپایان جلسه از خدمات سه تن از کارکنان مجتمع تقدیر و  از پروژه های عمرانی مجتمع توسط فرماندار، شهردار، رئیس شورای شهر، و سایر روسای ادارات  بازدید شد.