با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه اصفهان و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان؛

منطقه نوآوری و فناوری دانشگاه اصفهان راه‌اندازی می‌شود

۰۱ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۸:۳۹ کد : ۵۵۹۸۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۰۵
تفاهم نامه همکاری و مشارکت در راه اندازی و توسعه منطقه نوآوری و فناوری دانشگاه اصفهان با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، به امضای رییس دانشگاه اصفهان و رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان رسید.
منطقه نوآوری و فناوری دانشگاه اصفهان راه‌اندازی می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه اصفهان، در جریان سفر معاون علم و فناوری رییس جمهور به اصفهان تفاهم نامه همکاری و مشارکت در راه اندازی و توسعه منطقه نوآوری و فناوری دانشگاه اصفهان با حضور دکتر رضایی استاندار اصفهان، دکتر طالبی رییس دانشگاه اصفهان، دکتر ابطحی رییس دانشگاه صنعتی اصفهان، دکتر قیصری رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به منظور تعیین الگوی همکاری و مشارکت شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با دانشگاه اصفهان به عنوان دو نهاد کلیدی علم و فناوری جهت راه اندازی و توسعه مطلوب ناحیه نوآوری و فناوری دانشگاه اصفهان، در محل سالن اجلاس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان منعقد شد.

این مرکز محل استقرار تیم‌های فناور در حوزه بین رشته‌ای سلامت دیجیتال است که با بهره گیری از ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های ایجاد شده آن به تولید و توسعه محصولات حوزه سلامت دیجیتال می‌پردازند.

دانشگاه اصفهان به عنوان بزرگترین دانشگاه منطقه مرکزی کشور با بهره گیری از اعضای هیات علمی توانمند در جهت انجام ماموریت های اصلی خود که آموزش، پژوهش و فناوری است گام برداشته و از این طریق به جامعه پیرامون خود خدمات ویژه ارائه می نماید. در راستای تحقق موضوع دانشگاه های نسل چهارم، دانشگاه اصفهان به عنوان یک بازیگر مهم و کلیدی در اکوسیستم اقتصادی- اجتماعی شهر اصفهان و استان اصفهان تلاش نموده است از تمامی ظرفیت های خود در راستای توسعه اکوسیستم نوآوری گام بردارد. در همین راستا شکل گیری منطقه نوآوری و فناوری دانشگاه اصفهان به عنوان بخشی از اراضی دانشگاه اصفهان که در تعامل ساختاری با محیط پیرامون و جامعه می باشد، می تواند نقش موثری در انجام ماموریت های حوزه نوآوری و فناوری دانشگاه داشته باشد.

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نیز به عنوان طلایه دار بنیانگذاری پارک های علم و فناوری با سابقه ای درخشان در سطح ملی خود را متولی اصلی اکوسیستم فناوری و نوآوری در استان اصفهان معرفی نموده و برای ارتقای آن مانند گذشته از هیچ کوششی دریغ ننموده و همواره سیاست همراهی و تعامل سازنده با سایر بازیگران این عرصه را در دستور کار خویش قرارداده است. از همین رو شهرک علمی و تحقیقاتی نیز با تاکید بر نقش مهم ناحیه نوآوری و فناوری در رونق اقتصاد دانش بنیان تمامی تلاش خود را برای طی شدن صحیح مسیر توسعه این ناحیه بکار خواهد بست.

دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همچنین ضمن بازدید از ساختمان فرصت و فاز توسعه ای شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان در جمع فعالان فناور این شهرک گفت: سرمایه‌گذاری‌های جدیدی برای توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری استان اصفهان انجام شده است که تسهیل‌گر گسترش فناوری در استان هستند.

وی در ادامه افزود: شاهد اتفاقات فناورانه خوبی در این مجموعه هستیم که نشان‌دهنده گسترش فعالیت‌های محققان و فناوران استان است. سرمایه گذاری‌های جدیدی در این شهرک و در دیگر اجزای زیست بوم فناوری و نوآوری در اصفهان انجام گرفته است. همچنین چند تفاهم نامه جدید در این سفر امضاء شد که می‌تواند تسهیل‌گر توسعه فناوری در استان باشد.

دکتر ستاری تصریح نمود: دانشگاه اصفهان تصمیم دارد تا ۳۰ هکتار از اراضی متعلق به این نهاد آموزشی را به احداث پارک علم و فناوری اختصاص دهد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز سعی می‌کند با اختصاص اعتبار و حمایت از این طرح، فرایند احداث آن را تسریع کند.

ل.م ۵۴