برگزاری اولین جلسه ستاد برگزاری سیزدهمین المپیاد فرهنگی و ورزشی دانشجویان سراسر کشوردر دانشگاه فردوسی مشهد

۲۶ آبان ۱۳۹۴ | ۱۱:۰۹ کد : ۵۵۹۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۵۰
اولین جلسه ستاد برگزاری سیزدهمین المپیاد فرهنگی و ورزشی دانشجویان سراسر کشور با حضور دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و مسئولان برگزاری المپیاد در سالن شورای دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.به گزارش ...
اولین جلسه ستاد برگزاری سیزدهمین المپیاد فرهنگی و ورزشی دانشجویان سراسر کشور با حضور دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و مسئولان برگزاری المپیاد در سالن شورای دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و سرپرست عالی المپیاد در این جلسه با اشاره به تجربه برگزاری ششمین دوره این المپیاد در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: المپیاد فرهنگی و ورزشی به عنوان مهم ترین واقعه در جامعه دانشگاهی کشور است و این افتخاری است که دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان میزبان سیزدهمین دوره آن انتخاب شده است.
وی برگزاری این المپیاد در دانشگاه را موجب نشاط و پویایی دانشجویان و کارکنان دانست و یادآور شد: المپیادهای کشوری می تواند محل مناسبی برای ارائه توانمندی، نظم و هماهنگی دانشگاه ها باشد.
دکتر کافی با بیان اینکه دانشگاه فردوسی مشهد نمی خواهد نسخه تکراری المپیادهای پیشین را تکرار کند، ابراز امیدواری کرد : سیزدهمین دوره المپیاد با هزینه های کم و صرفه جویی و در راستای معیارهای اقتصاد مقاومتی برگزار شود.
وی با تاکید بر روی نهضت داوطلبی برای برگزاری المپیاد گفت: استفاده از نیروهای با انگیزه و با توان دانشجویی می تواند در این مهم کارساز باشد.
در ادامه دکتر داور شاهسونی، معاون دانشجویی دانشگاه  فردوسی مشهد و سرپرست کل المپیاد با اشاره به کسب مقام قهرمانی دوره گذشته دانشگاه فردوسی مشهد تاکید کرد: تجربه میزبانی خوب ششمین دوره این المپیاد، مسئولیت دانشگاه را در این مرحله سخت تر کرده است.
وی با بیان اینکه حرکت سریعی برای آماده سازی بسترها درتعطیلات نوروز و تابستان گذشته انجام شده است، گفت: آماده سازی تیم های ورزشی برای دفاع از عنوان نخستین دوره قبل نیز از برنامه های معاونت دانشجویی بوده است.
در ادامه دکتر حمیدرضا طاهری، مدیر تربیت بدنی دانشگاه و دبیرکل اجرایی المپیاد به ارائه گزارشی از مسئولیت ستادها و شوراهای برگزاری المپیاد پرداخت و اظهار کرد: براساس آخرین آمار، دانشگاه در جریان المپیاد میزبان 9000 دانشجو خواهد بود که دانشجویان پسر در 11 رشته ورزشی و دانشجویان دختر در 10 رشته ورزشی به مسابقه خواهند پرداخت.
وی با تاکید بر اینکه روسای ستاد باید تا پایان آبان ماه نمایندگان تام الاختیار خود را معرفی کنند، گفت: دبیرخانه المپیاد در ساختمان تربیت بدنی فعال بوده و روسای ستادها می توانند جلسات مستمر و هدفمند خود را در آن مکان برگزار کنند.
گفتنی است سیزدهمین المپیاد فرهنگی و ورزشی دانشجویان سراسر کشور تابستان 95 به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار خواهد شد.