تولید محلول‌های رسوب زدای دوستدار محیط زیست توسط فناوران پارک علم و فناوری فارس

تعداد بازدید:۹۹۲
محققان یکی از شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری فارس، موفق شد طی ۱۰ سال موفق به تولید ۸۰ نوع محلول رسوب زدای دوستدار محیط زیست شدند.
تولید محلول‌های رسوب زدای دوستدار محیط زیست توسط فناوران پارک علم و فناوری فارس

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری فارس، شعله مدیرعامل شرکت آبریزان، دارا بودن سه ویژگی رسوب برداری، رسوب زدایی و ضد خوردگی را از ویژگی‌های منحصر بفرد این محلول عنوان کرد.
وی با بیان اینکه اکثر رسوب بردار‌های موجود دارای خاصیت اسیدی و در برخی موارد قلیایی هستند، افزود: محلول تولیدی این شرکت با دارا بودن خاصیت ضد خوردگی و PH خنثی می‌تواند در تجهیزات و تاسیسات سبک یا صنعتی که با سیستم گردش آب کار میکنند، بدون توقف دستگاه کار رسوب برداری را انجام دهد.
مدیرعامل شرکت آبریزان گفت: این محلول که بصورت تخصصی برای هر نوع رسوب تولید می‌شود می‌تواند علاوه بر رسوب برداری از سطح داخلی تاسیسات، با بلوکه کردن املاح موجود در آب در گردش دستگاه، از تشکیل رسوب دوباره جلوگیری کند و سیستم را به نقطه صفر طراحی برساند.
وی در ادامه افزود: این محلول با نرخ خوردگی حدود ۱۱۴ صدم ام پی وای (واحد اندازه گیری خوردگی) تقریباً نزدیک به صفر است در حالی که نرخ خوردگی آب ۲۰ تا ۳۰ واحد و نرخ خوردگی محلول‌های رسوب بردار موجود در بازار حدود ۹۸۰ ام پی وای است.
جولایی مدیر فنی شرکت هم با بیان اینکه این رسوب بردار دوستدار محیط زیست و غیر سمی است، گفت: با استفاده از این محلول دیگر نیازی به توقف سیستم برای رسوب بر داری نیست و توقفی در کار تولید ایجاد نمی‌شود.
وی افزود: این محلول برای همه تاسیسات صنعتی بزرگ و کوچک مثل موتور خودرو، لوکوموتیو، شناور‌های دریایی، دیزل ژنراتور‌های حفاری، تاسیسات برودتی و حرارتی قابل استفاده است.
گفتنی است این شرکت که در پارک علم و فناوری فارس مستقر است توان تولید سالانه ۶۰ هزار تن از انواع این رسوب بردار را دارد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری فارس


( ۱ )