به همت دانشگاه سیستان و بلوچستان:

نخستین کنفرانس بین‌المللی مجازی باستان‌شناسی ایران و مناطق همجوار برگزار می‌شود

۲۸ تیر ۱۳۹۹ | ۰۸:۵۹ کد : ۵۵۹۰۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۲
نخستین کنفرانس بین‌المللی مجازی باستان‌شناسی ایران و مناطق همجوار، ۳۰ و ۳۱ تیر ماه سال جاری به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد.
نخستین کنفرانس بین‌المللی مجازی باستان‌شناسی ایران و مناطق همجوار برگزار می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سیستان و بلوچستان، دکترمهدی مرتضوی دبیر علمی کنفرانس بین‌المللی مجازی باستان‌شناسی ایران و مناطق همجوار در این خصوص اظهار کرد: تاکنون حدود ۷۵ مقاله به دبیرخانه این کنفرانس ارسال شده که از این تعداد، ۵۵ مقاله پذیرفته شده است.
وی ادامه داد: در مدت برگزاری کنفرانس در دو نوبت صبح و عصر، از تعداد مقالات انتخاب شده حدود ۳۵ مقاله به‌صورت سخنرانی ارائه خواهد شد.
دکتر مرتضوی گفت: برگزاری این کنفرانس به‌صورت مجازی، هم در پیشگیری از شیوع کرونا موثر است و هم تجربه‌ای بسیار خوب برای اساتید دانشگاه‌های مختلف و شرکت‌کنندگان است تا به دور از رنج سفر، در شرایطی آرام به ارائه مقالات خود بپردازند.
وی بیان کرد: علاوه بر دریافت مقاله از اساتید دانشگاه‌های ایران، مقالاتی نیز از اساتید کشورهای انگلیس، آمریکا، چین، روسیه، ترکمستان، عراق، استرالیا، فرانسه، پاکستان و هند نیز دریافت شده است.
دبیرعلمی کنفرانس بین‌المللی مجازی باستان‌شناسی ایران و مناطق همجوار افزود: به بهانه این کنفرانس دو روزه، از تهدید کرونا یک فرصت ساختیم تا تبادل آخرین یافته‌های باستان شناختی را تسهیل کنیم.
علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص این کنفرانس بین‌المللی می‌توانند به آدرس الکترونیکی http://seminars.usb.ac.ir/ivcai/en-us/Page3182/ مراجعه کنند.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: سیستان و بلوچستان


( ۲ )