برگزاری اولین استارتاپ ویکند دردانشگاه شاهرود

۱۴ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۴ کد : ۵۵۸۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۲۷
بنیاد نخبگان استان سمنان درنظر دارد با همکاری دانشگاه شاهرود و درآستانه اولین استارتاپ ویکند شاهرود، بوت کمپ (کارگاه آموزشی) یک روزه‏ ای را دردانشگاه شاهرود برگزارکند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، ...
بنیاد نخبگان استان سمنان درنظر دارد با همکاری دانشگاه شاهرود و درآستانه اولین استارتاپ ویکند شاهرود، بوت کمپ (کارگاه آموزشی) یک روزه‏ ای را دردانشگاه شاهرود برگزارکند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، با عنایت به اینکه ایجاد انگیزه بین دانشجویان و علاقمندان مستعد و همچنین ترویج و تقویت فرهنگ کارآفرینی بین آنها، یکی از دغدغه های اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‏باشد، لذا بنیاد نخبگان استان سمنان درنظردارد نسبت به برگزاری "اولین استارتاپ ویکند شاهرود" با مشارکت دانشگاه شاهرود اقدام کند.
ازاین رو به‏ منظور ایجاد آمادگی ذهنی علاقمندان و برگزاری هرچه باشکوهتر رویداد اصلی، پیش رویدادی یک روزه (بوت کمپی 3 ساعته) درمورخ 28 بهمن ماه 1393، دانشگاه شاهرود برگزار خواهد شد.
همچنین با توجه به اینکه شرکت دراین برنامه برای عموم آزاد و رایگان می باشد و از طرفی تا کنون درهیچ یک از شهرهای استان سمنان رویداد و یا حتی پیش رویدادی از استارتاپ ویکند برگزار نشده است، لذا فرصت مناسبی برای تمامی علاقمندان دراستان ایجاد شده است تا ضمن آشنایی با ماهیت این قبیل رویدادها، در حوزه مباحث کارآفرینی، ایده پردازی (ارائه ایده تا اجرا)، ارائه مدل کسب و کار(Business Model) و دیگرمفاهیم مرتبط نیز اطلاعات لازم را کسب کنند.
براساس این گزارش استارتاپ ویکند یک رویداد آموزشی- تجربی (Experiential Education) درسراسر دنیاست که در ۳روز متوالی  برگزارمی شود.
گفتنی است دراین برنامه شرکت کنندگان پرانگیزه‏ ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارتاپ، بازاریاب ها و طراحان گرافیک گرد هم می آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هرگروه ایده ای را اجرا کند.