در راستای گسترش همکاری‌های علمی بین‌المللی صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه سمنان و دانشگاه ملی تکنولوژی تایپه تایوان

۲۴ تیر ۱۳۹۹ | ۱۲:۵۸ کد : ۵۵۸۷۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۶۶
تفاهم نامه همکاری آکادمیک بین دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان و مرکز تحقیقات انرژی، دانشگاه ملی تکنولوژی تایپه، تایوان (National Taipei University of Technology) در راستای گسترش همکاری های علمی بین‌المللی و به منظور ایجاد فرصت تبادل دستاوردهای علمی استادان و دانشجویان دانشگاه سمنان با همتایان خارجی منعقد شد .
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه سمنان و دانشگاه ملی تکنولوژی تایپه تایوان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سمنان، دکترمحمدصادق ولی پور رئیس دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان در این خصوص گفت: این تفاهم نامه همکاری علمی با هماهنگی معاونت پژوهش و فناوری و روابط بین الملل دانشگاه امضا و مبادله شد.
وی افزود: حمایت از پروژه‌های مشترک در زمینه‌های مورد علاقه طرفین، تبادل استاد و دانشجو و جستجوی فرصت‌های همکاری مشترک در زمینه‌های علمی و تحقیقاتی طرفین، از محورهای این تفاهم نامه است.
دکتر ولی پور با بیان اینکه این تفاهم‌نامه برای نخستین بار است که در این سطح منعقد می‌شود، گفت: انعقاد تفاهم نامه‌های بین المللی در سطوح دانشکده‌ها کمک بهتری به عملیاتی شدن محورهای تفاهم‌نامه ها می‌کند و با توجه به کاهش تشریفات در شرایط تحریمی می‌تواند در جهت حفظ و تقویت ارتباطات بین المللی مؤثر باشد.
گفتنی است دانشگاه National Taipei University of Technology جزو ۵ دانشگاه برتر تایوان در حوزه مهندسی مکانیک است، که دارای رتبه ۲۰۱-۳۰۰ براساس رتبه بندی معتبر شانگ های بوده و همچنین در رتبه بندی موضوعی QS دارای رتبه ۱۵۱-۲۰۰ را داراست.
ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴

کلید واژه ها: سمنان