به همت فناوران سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران؛

دستگاه تصفیه و ضدعفونی کننده هوا طراحی و ساخته شد

تعداد بازدید:۳۵۰۲
دستگاه «تصفیه و ضدعفونی کننده هوا» با نام تجاری ایروسان توسط فناوران یکی از شرکت‌های فعال در مرکز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران طراحی و ساخته شد.
دستگاه تصفیه و ضدعفونی کننده هوا طراحی و ساخته شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، شرکت پویا فناوران یسان در حوزه طراحی و تولید دستگاه‌هایی با تلفیق فناوری پلاسمای سرد و نانو جهت کاربرد در حوزه بهداشت و سلامت و محیط زیست (تصفیه و ضدعفونی کننده هوا) از شرکت‌های فعال در مرکز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران است.
مهندس فرشته‌سادات طباطبایی مدیرعامل شرکت پویا فناوران یسا با بیان اینکه این شرکت در حال طراحی و تولید محصولات متنوعی در حوزه بهداشت و سلامت است در رابطه با این دستگاه گفت: محصول فعلی این شرکت دستگاه تصفیه و ضدعفونی کننده هوای ایروسان (AiroSun) مدل Y-110 با قابلیت ضدعفونی کردن هوا معادل ۱۱۰ متر مکعب در ساعت می‌باشد که ضمن بهره برداری از فناوری پلاسمای سرد برای تخریب ساختار زیستی ویروس‌ها و میکرواورگانیسم‌ها، دارای سه مرحله فیلتراسیون نانویی جهت به دام انداختن ذرات تا ۳۰۰ نانومتر و حذف بو و دود است.
وی افزود: دستگاه مذکور با مطالعه اطلاعات فنی نمونه مشابه آمریکایی که قیمتی حدود ۲۳ هزار دلار دارد، به‌صورت کاملاً ایرانی طراحی و تولید شده است و قیمتی کمتر از یک‌دهم نمونه مشابه خارجی خود را دارا می‌باشد.
مهندس طباطبایی در ادامه گفت: دستگاه تصفیه و ضدعفونی کننده هوا ایروسان مدل Y-110 توسط مراکز زیر مورد ارزیابی قرار گرفته و گواهی یا تائیدیه‌های مربوطه را اخذ کرده است.
تائیدیه ایمنی الکتریکی تجهیزات پزشکی؛ سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران
•اندازه‌گیری گاز ازن؛ شرکت هوای پاک اندیشان پیشگام
•ارزیابی اثربخشی دستگاه؛ شرکت هوای پاک اندیشان پیشگام
•موافقت اصولی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت
•ثبت اختراع داخلی؛ مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور
•ثبت علامت تجاری؛ مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور
گفتنی است این شرکت در حال حاضر توانمندی تولید ۱۵۰ عدد دستگاه به صورت ماهانه را دارد.
ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴

کلید واژه ها: سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران


( ۳۷ )