در ادامه تلاش‌ها در راستای مبارزه با ویروس کووید-۱۹ انجام گرفت؛

طراحی دستگاه ضدعفونی کننده پاششی هوشمند توسط محققان دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان

۲۴ تیر ۱۳۹۹ | ۱۲:۲۰ کد : ۵۵۸۷۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۱۲
محقق دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در ادامه تلاش‌ها در راستای مبارزه با ویروس کووید-۱۹ موفق به طراحی و ساخت دستگاه ضدعفونی‌کننده پاششی هوشمند شدند.
طراحی دستگاه ضدعفونی کننده  پاششی هوشمند توسط محققان دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان، امید آقابالازاده دانشجوی کارآفرین گروه مکانیک دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در ادامه فعالیت‌های علمی و ارائه ابتکار خود، باهمراهی جمعی از دوستان و با راهنمایی اساتید خود توانسته است تعدادی از دستگاه‌های مکانیکی را ویژه ضد عفونی دست و همچنین استقرار تونل ضد عفونی در مراکز عمومی ارائه دهد.
وی درخصوص مکانیسم دستگاه‌های فوق گفت: ایده اولیه این کار درگروه مکانیک دانشگاه شهید مدنی با مشاوره و راهنمایی دکتر محسن فلاح و همکاری اساتید مکانیک دکتر مرتضی رحمان پور، دکتر وحید عرب ملکی شکل گرفت.
آقابالازاده ادامه داد: طراحی و تولید این دستگاه‌ها از ماه‌ها پیش کلید خورد که پس از تحقیقات گسترده و طراحی های متنوع ۵ نمونه اصلی وارد بازار خواهد شد دستگاه ضدعفونی کننده پاششی هوشمنددر سه مدل ایستاده ۳ لیتری، رومیزی ۳ لیتری و رومیزی۲ لیتری و همچنین مدل گیت ضد عفونی کننده نیز با ظرفیت مخزن ۱۰۰ لیتر و ۱۲ نازل طراحی و ساخته شده است.
وی افزود: این دستگاه ها کاملاً هوشمند بوده و با بهره گیری از سیستم سنسور مادون قرمز، حضور دست شخص را تشخیص می‌دهند.
برای تداوم عمر دستگاه وفعال نمودن آن از رله هایی با قدرت جریان دهی بالا استفاده شده که اجازه استفاده از پمپ قدرتمند را ممکن می‌سازد. دستگاه‌ها با برق شهری کار می‌کنند و بسیار کم مصرف هستند.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴ 


( ۴ )