بیانیه نهایی هیأت داوران جشنواره روابط عمومی‌های برتر دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی، فناوری و موسسات تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

۲۳ تیر ۱۳۹۹ | ۲۰:۴۳ کد : ۵۵۸۶۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۷۰۷
بیانیه نهایی هیأت داوران جشنواره روابط عمومی‌های برتر دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی، فناوری و موسسات تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در بخشی از این جشنواره از سوی دکتر حسین افخمی، استاد گروه روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی و رئیس هیات داوران جشنواره قرائت شد.
بیانیه نهایی هیأت داوران جشنواره روابط عمومی‌های برتر دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی، فناوری و موسسات تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:
ن والقلم و مایسطرون
با عرض سلام، ادب و احترام به محضر میهمانان ارجمند، مسئولان، مدعوین و همه بزرگوارانی که به صورت حضوری و غیرحضوری در این مراسم، شرف حضور دارند؛ گرامی می‌داریم یاد و نام مردان و زنان تلاشگری که سبب اعتلای جایگاه روابط عمومی در جهان و میهن اسلامی‌مان شده و امروز شاهد بالندگی بیش از پیش این درخت تنومند در عرصه ارتباطات و رسانه هستیم.

هیات داوران این جشنواره، پیش از هر چیز بر خود لازم می‌داند از زحمات مجموعه اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دلیل اقدام در برگزاری جشنواره روابط عمومی های برتر دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی، فناوری و موسسات تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تشکر و قدردانی نماید. امیدواریم با توجه به نتایج حاصل از این دوره با برنامه ریزی های مستمری که با هدف ارتقای هر چه بیشتر روابط عمومی های مجموعه بزرگ آموزش عالی انجام خواهد شد گام های بلندتری برداشته شود.

آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره به دلیل حساسیت موضوع و گستردگی بسیار زیاد آثار و همچنین تعدد شرکت کنندگان در جشنواره، توسط گروهی از اساتید، صاحبنظران و فعالان حوزه رسانه و پیشکسوتان در عرصه داوری جشنواره های رسانه ای به صورت چندمرحله ای و چندنفره، مورد ارزیابی و داوری قرار گرفته است اما بدون شک، هیات داوران خود را عاری از خطا نمی‌دانند.
در کلیه مراحل، اصل محرمانگی و حفظ هویت برگزیده ها رعایت گردیده و خداوند را شاکر هستیم که در این خصوص توسط هیچ فرد یا نهادی، جهت اعمال نفوذ یا نظرات، مورد فشار و تحمیل قرار نگرفته و در کمال سلامت اخلاق، نسبت به انجام داوری، اقدام نموده‌ایم.
از سوی دیگر باتوجه به شعار اصلی جشنواره مبنی بر «مدیریت سبز» با افتخار اعلام می‌نماییم که در تمام مراحل داوری و جلسات مربوطه، حتی یک برگ کاغذ هم مصرف نشده و کلیه مراحل داوری به صورت الکترونیکی و جمع آوری نتایج نیز با نرم‌افزارهای رایانه‌ای صورت پذیرفت تا ما هم نقش کوچکی در گسترش مدیریت سبز، ایفا نماییم.
در مجموع شرکت کنندگان شامل ۱۰۲ دانشگاه، پژوهشگاه، پارک علم و فناوری و مؤسسات و مراکز تابعه وزارت علوم بودند که حدود ۵ هزار اثر به دبیرخانه رسیده و به صورت دقیق و کامل، مورد ارزیابی و داوری چندمرحله‌ای قرار گرفته است.
نتایج داوری پس از مراحل جمع بندی و اجماع هیأت عالی داوران، نهایی گردید و به صورت پلمپ شده تحویل مجریان جشنواره شد که در ادامه مراسم، به سمع و نظر عزیزان خواهد رسید.
درنهایت، هیات داوران موارد زیر را به عنوان پیشنهاد، ارائه می‌نماید:
۱- تدوین برنامه های مناسب و عملیاتی از سوی روابط عمومی های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در جهت تقویت نقاط قوت و رفع ضعف های موجود در عملکرد و فعالیت های آنها مبتنی بر نتایج کسب شده در جشنواره
۲- برگزاری کارگاه‌های آموزشی توانمندسازی کارشناسان و مدیران روابط عمومی بصورت استانی جهت تعمیق مفاهیم و مبانی روابط عمومی و ارتباطات
۳- شفاف سازی هرچه بیشتر محورهای جشنواره و مؤلفه‌های ارزیابی برای شرکت‌کنندگان جهت نزدیکتر شدن آراء و نظرات
۴- اجتناب از ارسال آثار بیش از حد مجاز یا آثار غیرمرتبط، توسط شرکت کنندگان
۵- الزام به شرکت هرچه بیشتر و منظم‌تر شرکت کنندگان به منظور ارزیابی منصفانه
۶- انجام رتبه بندی شرکت کنندگان براساس امتیازات کسب شده و اعلان عمومی
۷- راه اندازی دبیرخانه دائمی، سامانه الکترونیکی و برگزاری جشنواره بصورت سالانه
۸- برخی آثار ارسال شده به جشنواره در بخش های مختلف چندان دارای نظم مناسب نبودند و از آنجا که در بیشتر نمونه ها رعایت شاخص های مربوط صورت نگرفته بود، لذا لازم است در این زمینه نیز تمهیدات اثر بخش تری نظیر برگزاری کارگاههای آموزشی خاص پیش بینی شود.

در پایان ضمن تشکر مجدد از کلیه شرکت کنندگان، مجریان جشنواره و حاضران در این جلسه، از خداوند متعال برای مردم شریف ایران در شرایط بحران کنونی ناشی از بیماری کرونا، سلامت، سعادت و طول عمر با عزت مسئلت داریم.

‌‌‌‌‌‌‌


( ۶ )