در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا صورت گرفت؛

طراحی و ساخت تونل و دستگاه‌ ضدعفونی کننده پدالی هوشمند و مکانیکی توسط فناوران مرکز آموزش عالی کاشمر

۲۳ تیر ۱۳۹۹ | ۰۸:۰۶ کد : ۵۵۸۲۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۱۸۳
محققان یک هسته نوآور مستقر در مرکز نوآوری ترشیز وابسته به مرکز آموزش عالی کاشمر، موفق به طراحی و ساخت تونل و دستگاه ضدعفونی کننده پدالی هوشمند و مکانیکی شدند.
طراحی  و ساخت تونل و دستگاه‌ ضدعفونی کننده پدالی هوشمند و مکانیکی توسط فناوران مرکز آموزش عالی کاشمر

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از مرکز آموزش عالی کاشمر، دکتر مجید عاقل  مدیر مرکز نوآوری ترشیز در این خصوص گفت: دستگاه ضدعفونی کننده اتوماتیک دست مدل MS1P پدالی، یکی از بهترین دستگاه های ضدعفونی کننده است که توسط هسته نوآور "محبوب صنعت ترشیز"  مستقر در مرکز نوآوری ترشیز  طراحی و ساخته شده و ظرفیت مخزن این مدل 2000 سی‌سی  و قابل شارژ می باشد.
وی  افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا طی ماه‌های اخیر و اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط آحاد جامعه از جمله زدن ماسک و ضدعفونی کردن دست‌ها و سطوح کار، طراحی و ساخت  تونل و دستگاه ضدعفونی کننده پدالی هوشمند و مکانیکی  توسط این هسته نوآور مستقر در مرکز نوآوری ترشیز عملیاتی شد که این دستگاه به طور میانگین قادر به 1000 پاشش در هر شارژ است.
مدیر مرکز نوآوری ترشیز با اشاره به مشخصات این دستگاه ابراز کرد: جنس این محصول از فولاد گالوانیزه و رنگ بدنه آن الکترو استاتیک کوره ای چکشی با بهترین کیفیت است و ولتاژکاری آن 12 ولت بوده که با منبع تغذیه تامین می گردد.
دکترعاقل ابراز کرد:  این دستگاه دارای پمپ قوی و بادوام است و به دلیل قدرت و دوام بالا برای مکان های عمومی و فروشگاه های بزرگ، بیمارستان ها، مجتمع های تجاری و اداری قابل استفاده است و هم اکنون برای عرضه به بازار سفارشاتی دارد.
گفتنی است هم اکنون  در مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز 9 هسته نوآور مستقر هستند و پیش از این  نیز زمینه طراحی و ساخت دستگاه‌های "پوست کنی دانه گیاه کینوا" ، "دستگاه شست وشوی کشمش " و "خانه های تاشو"در این مرکز با کمک جوانانی صاحب ایده و خلاق فراهم شده است.
ل.س42/ل.م54

کلید واژه ها: مرکز آموزش عالی کاشمر


( ۱۶ )