دیدگاه روسای دانشگاه ها در نشست مجازی با وزیر علوم (۲)

۲۱ تیر ۱۳۹۹ | ۱۵:۵۵ کد : ۵۵۷۷۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۱۰
تعدادی از روسای دانشگاه های شرکت کننده در نشست مجازی با دکتر منصور غلامی ، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و معاونان وزارتخانه به طرح دیدگاه های خود در خصوص برنامه ریزی آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰_۱۳۹۹ پرداختند.
دیدگاه  روسای دانشگاه ها در نشست مجازی با وزیر علوم (۲)

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر سعید کریمی رییس دانشگاه شهرکردبا بیان اینکه ایجاد نرم افزار واحد برای همه دانشگاه ها از نیاز های اصلی به شمار می رود، گفت: در این دانشگاه کلاس های مجازی از اسفند ماه برگزار و امتحانات را به شکل مجازی برگزار کردیم و کلاس های عملی از ۱۵ مرداد به بعد برگزار خواهد شد و در بحث خوابگاه ها سعی خواهیم کرد که اولویت را به دانشجویان کارشناسی ارشد بدهیم و انتظار داریم اعتباراتی جهت تهیه زیر ساخت ها و تهیه مواد ضد عفونی کننده به دانشگاه اختصاص پیدا کند و یک نرم افزار واحد برای آموزش همه دانشگاه ها طراحی شود.
شروع ترم جدید را بر پایه آموزش مجازی استاندارد قرار دهیم *
دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان نیز در این نشست گفت: پیشنهاد ما در دانشگاه گیلان بر این است که شروع ترم جدید را بر پایه آموزش مجازی استاندارد طراحی و برنامه ریزی کنیم و حتی بخشی از کلاس های عملی را به شکل مجازی راه اندازی و اساتید را برای این امر آموزش دهیم.
وی افزود: استفاده از شبکه علمی کشور و افزایش محتوای این شبکه و ارائه اینترنت رایگان، تقویت مراکز مشاوره و درمان و تخصیص بودجه از کارهای کلیدی در امر آموزش مجازی برای ترم آینده است.
*حضور تمام وقت اساتید در دانشگاه ها امری مهم و ضروری است
دکتر احمد عریان، رئیس دانشگاه یاسوج گفت: ما ترم بهار را با چهار سرور جهت آموزش مجازی دانشجویان آغاز کردیم و در حال حاضر در حال برگزاری امتحانات آخر ترم هستیم و درصد مشارکت دانشجویان هم خوب بوده، ولی در کل استان در مورد ارائه اینترنت رایگان مشکل داریم لذا باید تقویت زیر ساخت ها و افزایش پهنای باند را مد نظر قرار دهیم.
*طراحی سامانه مجازی واحد و ارائه دستورالعمل ها از اقدامات واجب در امر آموزش مجازی
دکتر منصور زرا نژاد رئیس دانشگاه علوم فنون دریایی خرمشهر گفت: تصمیم گیری ها برای دانشگاه ها نباید کلی باشد چون وضعیت دانشگاه ها با هم متفاوت است و ما فعلاً در شرایط بحرانی از جهت ویروس کرونا در استان خوزستان به سر می بریم و امیدواریم با توجه به شرایط آب و هوایی و وضعیت استان از جهت ویروس کرونا تجهیزات خنک کننده و مواد ضد عفونی کننده و بهداشتی در اختیار دانشگاه قرار گیرد.
وی افزود: در ترم گذشته ۸۰ درصد کلاس ها را به شکل آنلاین برگزار کردیم و ۲۰ درصد کلاس ها هم آفلاین برگزار شد ولی از جهت زیر ساخت ها مشکلاتی وجود دارد که باید برطرف شود.
س. س ۵۱ ر. ب ۴۵ ع. ع ۵۷


( ۳ )