قرار گرفتن نام عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا(س) در جمع دانشمندان یک درصد پراستناد دنیا

۱۴ تیر ۱۳۹۹ | ۱۲:۴۳ کد : ۵۵۶۳۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۹۶۷
براساس آخرین نتایج اعلام شده از سوی پایگاه شاخص‌های اساسی علم (ISI - ESI)، نام دکتر قدسی محمدی زیارانی عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا(س) در لیست ۱٪ دانشمندان پر استناد شیمی جهان قرار گرفت.
قرار گرفتن نام عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا(س) در جمع دانشمندان یک درصد پراستناد دنیا

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه الزهرا، براساس آخرین اعلام پایگاه شاخص‌های اساسی علم (ESI) متعلق به شرکت کلاریویت آنالتیکس (ISI) از فهرست موسسات و پژوهشگران یک درصد برتر دنیا که بیشترین تعداد استنادها را در طول ۱۰ سال گذشته دریافت کرده‌اند، نام دکتر قدسی محمدی زیارانی عضو هیئت علمی دانشکده فیزیک - شیمی دانشگاه الزهرا در لیست ۱٪ دانشمندان پر استناد شیمی جهان قرار گرفت.
گفتنی‌است، ISI همان موسسه اطلاعات علمی (Institute for Scientific Information) یکی از موسسات معتبر در عرصه جهانی است که در حال حاضر بدلیل دارا بودن استاندارهای بالای علمی و ارزیابی، در جایگاه برتر جهانی قرارگرفته است.
معیارهای ارزیابی و ارزش‌دهی این موسسه موردقبول تمامی مراکز پژوهشی و علمی دنیا بوده و نشریاتی که در این موسسه پذیرفته می‌شوند باید مورد سنجش بسیاری قرار گیرند.
گفتنی است که دانشگاه الزهرا برای اولین بار شاهد حضور دو تن از اعضای هیات علمی خود در لیست ۱٪ دانشمند پراستناد برتر جهان بوده و خانم دکتر محمدی زیارانی با اولین حضور و دکتر ممهد هروی حضور خود در این جایگاه را تداوم بخشیده است.
ه.ع ۷۳/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: الزهرا(س)


( ۵۵ )