آغاز عملیات عمرانی ساخت و ساز سوله های تولید در شهرک علمی و فناوری استان کرمان

تعداد بازدید:۶۲۳
فاز اول عملیات ساخت و ساز سوله های تولید توسط یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری کرمان، با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال در فضایی به مساحت ۹۰۰ متر مربع در شهرک علمی و فناوری استان کرمان آغاز شد.
آغاز عملیات عمرانی  ساخت و ساز سوله های تولید در شهرک علمی و فناوری استان کرمان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازپارک علم و فناوری کرمان، دکتر امان اله جوانشاه دیرعامل شرکت دانش بنیان بر افزا کشاورز یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری کرمان در این باره گفت: این شرکت در فضایی به مساحت ۴۵۰۰ متر مربع در شهرک علمی و فناوری استان کرمان واقع در ۲۰ کیلومتری اتوبان هفت باغ مستقر خواهد شد که در فاز نخست ۹۰۰ متر مربع تا پایان شهریورماه به اتمام خواهد رسید و در مهرماه وارد چرخه تولید خواهد شد.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان برافزا کشاورز ادامه داد: این شرکت یکی از واحدهای موفق استان کرمان در زمینه تولید نهادهای کشاورزی است که توانسته با دانش کاملاً بومی بخش قابل توجهی از نهادهای کشاورزی را تولید و نیاز کشور به واردات را برطرف کند.
این هیئت علمی مرکز تحقیقات پسته تشریح کرد: بیشترین سرمایه گذاری را بر روی تحقیق و توسعه انجام داده ایم به نحوی که به طور متوسط سالانه سه محصول جدید دانش بنیان را رونمایی کرده ایم.
دکترجوانشاه تاکید کرد: تغذیه گیاهی، مدیریت آبیاری و مبارزه با آفات و بیماری‌ها سه چالش پیش روی جامعه کشاورزان هستند که در هر سه زمینه شرکت برافزا کشاورز پارس محصولات منحصر بفرد را تولید کرده است.
وی بیان داشت: تنگناها در تولید محصولات کشاورزی تهدید نیستند بلکه فرصت هایی هستند که شرکت برافزا کشاورز پارس سعی در استفاده از آنها را داشته و تا کنون توانسته ایم ۳۶ محصول فناورانه را تولید کنیم.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری کرمان


( ۱ )