برگزاری آیین معارفه دانشجویان ورودی جدید دانشگاه نیشابور

۱۲ مهر ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۴ کد : ۵۵۶۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۴
به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید آیین معارفه‌ دانشجویان ورودی مهر 95، با حضور رئیس دانشگاه نیشابور، معاونان، مدیران گروه های آموزشی و دانشجویان ورودی جدید در اردوگاه کشوری شهیدرجائی نیشابور برگزار...
 به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید آیین معارفه‌ دانشجویان ورودی مهر 95، با حضور رئیس دانشگاه نیشابور، معاونان، مدیران گروه های آموزشی و دانشجویان ورودی جدید در اردوگاه کشوری شهیدرجائی نیشابور برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درابتدای مراسم دکترقنوات رئیس دانشگاه نیشابور ضمن عرض خیرمقدم و تبریک آغاز سال تحصیلی جدید، به معرفی اجمالی از دانشگاه نیشابور پرداخت و به سنت دیرینه آموزش عالی در نیشابور با قدمت 20 ساله اشاره کرد.
وی دراین خصوص افزود: در مجموعه دانشگاه نیشابور بیش از بیست رشته در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، در چهار دانشکده هنر، علوم پایه، علوم انسانی و فنی و مهندسی به فعالیت مشغولند.
دکترقنوات همچنین به برخی از فعالیت های اخیر دانشگاه از جمله شکل گیری مرکز پژوهشی نیشابور شناسی، کالج آموزش های آزاد دانشگاه و ساخت خوابگاه دانشجویی دختران اشاره کرد.
رئیس دانشگاه نیشابورگفت: دانشگاه نیشابور دارای 55 عضو هیئت علمی می باشد که به ازای هر 21 دانشجو یک نفر عضو هیئت علمی حضور دارد و درمقایسه با استاندارهای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آمار مناسبی است.
وی افزود: این آمار تا پایان سال جاری به تعداد 60 نفر خواهد رسید. دکترقنوات همچنین انرژی جوانی، انگیزه و توان بالا در انجام امور آموزشی و پژوهشی را از جمله ویژگی های اعضای هیئت علمی این دانشگاه برشمرد که باعث ایجاد فضایی شاداب و فعال در محیط دانشگاه شده است.
وی در پایان سخنان خود به تأثیرگذاری مسائل اجتماعی و سیاسی بر سرنوشت دانشجویان و دانشجویی کردن آنها اشاره کرد.
دکترقنوات تأکید کرد: دانشگاه محیطی برای آموزش و پژوهش و فضایی برای فعالیت های سازنده فر هنگی، اجتماعی و سیاسی است و این گونه فعالیت ها باید از جنس دانشگاه و دانشجویان باشند.
وی با اشاره به اینکه فعالیت سیاسی دانشجویی با فعالیت سیاسی حزبی متفاوت است، افزود: دانشگاه یک حزب نیست که در آن فعالیت حزبی انجام دهیم. از این رو فعالیت دانشگاه ها دراین خصوص باید براساس منطق، استدلال و واقع بینی باشد. نباید اجازه بدهیم همگرایی اجتماعی دستخوش تهدید بشود و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری باید جلوی دو قطبی شدن جامعه را بگیریم.بنابراین از دانشجویان تقاضا دارم با توجه با اینکه کشور در شرف یک رویداد مهم سیاسی است به این نکات توجه کنند.
سپس حجت الاسلام والمسلمین قربانی مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه نیشابور، در سخنان خود دانشجویان را به رعایت چند نکته جهت استفاده مناسب از فرصت های موجود در دانشگاه دعوت کرد.
مواردی از قبیل: برنامه ریزی هدفمند با تکیه بر تلاش شخصی و توکل بر خداوند متعال، دقت در انتخاب دوستان و همراهان که در انگیزه، تلاش و موفقیت نهایی فرد مؤثر است و در آخر مراقبت جدی از دیده ها و شنیده ها.
درادامه مراسم دکتر فرخ فر معاونت آموزشی و پژوهشی و دکتر محمدی معاونت دانشجویی و فرهنگی سخنانی درخصوص اهمیت استفاده از فرصت های دوره دانشجویی، دقت به ضوابط و آئین‌نامه‌های آموزشی و دانشجویی ایراد کردند.
همچنین گاراژیان مدیر اداره آموزش به برخی از نکات و قوانین مهم آموزشی اشاره کرد و  مدیران گروه های آموزشی نیز به دانشجویان معرفی شدند و در انتهای مراسم به سوالات آموزشی دانشجویان پاسخ دادند.
گفتنی است در پایان انجمن های علمی، کانون های فرهنگی و اجتماعی و تشکل های دانشجویی به معرفی فعالیت های خود پرداختند.