در راستای تسهیل پژوهش و گسترش تحقیقات کاربردی در کشور؛

آزمایشگاه مرکزی دانشگاه اراک افتتاح شد

۱۱ تیر ۱۳۹۹ | ۱۱:۱۴ کد : ۵۵۵۸۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۹۷
آزمایشگاه مرکزی دانشگاه اراک با حضور اعضای هیئت رئیسه این دانشگاه افتتاح شد.
آزمایشگاه مرکزی دانشگاه اراک افتتاح شد
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه اراک، این آزمایشگاه که زیربنایی بالغ بر ۴۵۰ متر دارد، شامل مجموعه ای از تجهیزات مهم جهت بررسی کیفی و کمی مواد است که با هدف ایجاد امکان استفاده بهینه، روان و پایدار از دستگاه های آزمایشگاهی برای انجام تحقیقات علمی اعضای هیئت علمی، دانشجویان دکتری، کارشناسی ارشد آغاز به کار کرده است.
دکتر حمیدی، رئیس دانشگاه اراک در حاشیه افتتاح این مراسم گفت: آزمایشگاه مرکزی دانشگاه اراک نقش اساسی در توسعه پژوهش دارد که نه تنها برای اساتید و دانشجویان دانشگاه اراک مثمر ثمر است بلکه برای کلیه بخش های تحقیقاتی، پژوهشی و صنعتی و سایر دانشگاه های استان مرکزی یک پتانسیل تحقیقاتی مطلوب فراهم می کند.
دکتر حمیدی با اشاره به پتانسیل ارزشمند دستگاه های این آزمایشگاه گفت: برخی از دستگاه های این آزمایشگاه مانند دستگاه IRMS در خاورمیانه نظیر ندارد و انجام فرآیند های تحقیقاتی و ارسال نمونه جهت آزمایش را برای محققان داخلی بسیار قابل دسترس می کند.
وی عنوان کرد: ساختمان آزمایشگاه مرکزی به همت خیر نیک اندیش محمد حسین عظیمی مقدم و همسر وی بنا شده و تجهیزات و دستگاه های آن به همت معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه اراک خریداری شده است.
دکتر کاوه خسروی، رئیس آزمایشگاه مرکزی دانشگاه اراک ضمن برشمردن رسالت های آزمایشگاه مرکزی از آمادگی همکاری آن با گروه های تحقیقاتی خبر داد و افزود: آزمایشگاه مرکزی به منظور تحقق هرچه تمام تر رسالت خود در راستای پیشرفت علمی و آبادانی کشور امتیازات قابل توجهی برای محققین کشور در نظر گرفته است.
وی تصریح کرد: کلیه اطلاعات دستگاه ها به همراه شماره مستقیم اپراتور دستگاه و تعرفه مصوب به صورت شفاف در آدرس اینترنتی آزمایشگاه مرکزی بارگزاری شده و درگاه مالی دانشگاه هم در سامانه شاعا تعریف شده و امکان پرداخت اینترنتی هزینه خدمات طبق تعرفه مصوب وجود دارد.
رییس آزمایشگاه مرکزی دانشگاه اراک گفت: آزمایشگاه مرکزی دانشگاه با خرید و تجهیز دستگاه های متنوع و متناسب با رشته های گوناگون دانشگاهی و تحقیقاتی گام مهمی را در افزایش دقت و کیفیت مطلوب نتایج آزمایشگاهی و همچنین تسریع در حصول نتیجه برداشته است.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴