به همت دانشجویان کارآفرین رقم خورد؛

فروش تولیدات محققان دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان خراسان رضوی به کشورهای همجوار

۱۱ تیر ۱۳۹۹ | ۱۰:۳۲ کد : ۵۵۵۸۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۴۳
فروش تولیدات محققان دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان خراسان رضوی به کشورهای همجوار به همت دانشجویان کارآفرین این دانشگاه آغاز شد.
فروش تولیدات محققان دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان خراسان رضوی به کشورهای همجوار
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه فنی و حرفه‌ای، واحد فناور هامان گداخت پیشرو از هسته‌های مرکز رشد دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان خراسان رضوی توسط جمعی از دانشجویان و فارغ التحصیلان متخصص و متعهد دانشکده فنی شهید منتظری مشهد مقدس در زمینه طراحی و ساخت اجاق القایی و همکاری با کارخانجات فولاد از ۲ سال پیش شروع به فعالیت کرده است.
سهیل موحد فخر، دانش‌آموخته رشته مهندسی تکنولوژی الکترونیک و مدیر واحد فناور هامان گداخت پیشرو عنوان کرد: در نیمسال آخر تحصیل پروژه پایان‌نامه کارشناسی به دلیل علاقه به حوزه الکترونیک قدرت بر روی ایده‌ای با موضوع طراحی و ساخت اجاق القایی ۲۰۰۰ وات فعالیت خود را شروع کردیم و این خود آغاز تشکیل یک هسته و استارتاپی موفق در این زمینه شد.
این پژوهشگر با اشاره بر اینکه پروژه مذکور همزمان با افتتاح مرکز رشد دانشکده همراه بود بیان داشت: پس از استارت اولیه طرح، چند دانشجوی دیگر جذب گروه شده و فعالیت‌های هسته در حوزه طراحی و تولید دیگر مشتقات سیستم‌های گرمایش القایی گسترش یافته و همچنین خدمات و سرویس اساسی و تعمیر این دستگاه‌ها ابتدا در سطح استان و سپس کل کشور و نیز چند کشور همسایه توسعه یافت.
موحد فخر با بیان اینکه در ادامه فعالیت‌ها موفق به اخذ نمایندگی یک شرکت معتبر چینی تولیدکننده خازن و تریستورهای(Thyristor) مورد نیاز در کوره‌های القایی شده خبر داد: هم اکنون در مرحله کنونی در قالب واحد فناور دانشکده و در حوزه فعالیت سیستم های گرمایش القایی، تولید، تعمیر و سرویس و تأمین قطعات و لوازم جانبی این دستگاهها به عنوان یک شرکت فعال شناخته شده و حرکت می کنیم.
وی از اخذ گواهینامه صحت عملکرد شرکت‌های دانش بنیان خبر داد و خاطر نشان کرد: با یاری خدای متعال توانسته‌ایم به حدود ۸۰ درصد صنایع کشور که هر گونه وابستگی به دستگاه‌های گرمایش القایی دارند، سرویس و خدمات ارائه کنیم و نیز در برخی کشورهای همسایه نظیر (عراق و افغانستان) خدمات خود را عرضه نمائیم.
موحد فخر با عنوان اینکه موفقیت و تداوم در کار و توان رقابت در بازار داخلی و برخی همسایگان خارجی را مرهون همبستگی و اتحاد بین اعضای تیم کاری، پشتکار، علاقه به کار و تلاش بی‌وقفه و مساعدت‌های گوناگون از سوی مسئولان دانشگاه می‌دانیم تصریح کرد: در حال حاضر تلاش و چشم‌انداز تیم کاری واحد فناور هامان گداخت پیشرو، گسترش هر چه بیشتر فعالیت‌ها در سطح کشور و منطقه برای ارائه خدمت و پیشرفت در جهت رشد و تکامل و دستیابی به تکنولوژی‌های نوین است.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴
 

 


( ۳ )