با حضور مسئولان استانی و شهرستانی؛

آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه بزرگمهر قائنات برگزار شد

۱۱ تیر ۱۳۹۹ | ۰۸:۳۸ کد : ۵۵۵۸۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۷۰
آیین تکریم دکترمحمد حسین شفیعی میم رئیس سابق و دکترسیداحسان شکیب سرپرست دانشگاه بزرگمهر قائنات با حضور دکترخامسان رئیس دانشگاه بیرجند، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین، سلمان اسحاقی نماینده مردم شریف قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی، مهندس کریمی فرماندار شهرستان قاین و اعضای شورای اداری شهرستان برگزار شد.
آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه بزرگمهر قائنات برگزار شد

با حضور مسئولان استانی و شهرستانی؛
آئین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه بزرگمهر قائنات برگزار شد

آئین تکریم دکترمحمد حسین شفیعی میم رئیس سابق و دکترسیداحسان شکیب سرپرست دانشگاه بزرگمهر قائنات با حضور دکترخامسان رئیس دانشگاه بیرجند، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین، سلمان اسحاقی نماینده مردم شریف قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی، مهندس کریمی فرماندار شهرستان قاین و اعضای شورای اداری شهرستان برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه بزرگمهر قائنات، در این مراسم دکتر خامسان رئیس دانشگاه بیرجند بابیان این که دانشگاه محور توسعه است گفت: دغدغه تربیت نسل متعهد در دانشگاه‌ها باید بسیار مورد توجه باشد و رویکرد سنتی دانشگاه مبنی بر آموزشِ تنها باید کنار گذاشته شود.
وی افزود: از لحاظ زیرساخت در دانشگاه بزرگمهر قائنات مشکل خاصی نداریم و دکتر شفیعی رئیس سابق دانشگاه دراین زمینه اقدامات خوبی داشته‌اند.
دکترخامسان در ادامه اظهارکرد: دانشگاه‌ها باید به سمتی برود که نیازهای جامعه را برطرف کند و دانشگاه نسل جامعه محور و مهارت آموز و کارآفرین در دستور کار باشد.
وی ادامه داد: دانشگاه‌هایی که نتوانند در مرحله اول مشکلات خود وبعد هم مشکلات جامعه را حل کند قطعاً حذف خواهد شد.
رئیس دانشگاه بیرجند با بیان این که اختصاص رشته جدید براساس ظرفیت منطقه و براساس برنامه تعریف شده خواهد بودگفت: قطعاً براساس ظرفیت موجود رشته‌های جدید به دانشگاه اضافه خواهد شد.
وی در پایان از زحمات خیرین شهرستان قائنات که در توسعه فیزیکی دانشگاه پای کار بوده‌اند تشکرکرد.
دراین جلسه دکترشفیعی میم با ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در طی مدت تصدی خود به ساخت و سازهای انجام شده در دانشگاه بزرگمهر اشاره کرد و گفت: یکی از دغدغه‌های ما تأمین نیروی انسانی دانشگاه بود که با نامه نگاری‌های فراوان ۷ نیروی قراردادی جذب شدند ومجوز جذب ۱۰ نیروی جدید از هیئت امنا گرفته شده است و درخواست ما از رئیس جدید دانشگاه این است که ادامه پیگیری‌ها برای جذب نیرو را داشته باشند.
وی به پروژه‌های نیمه تمام دانشگاه اشاره داشت وگفت: با شناختی که از دکتر شکیب دارم امیدواریم که ایشان نیز پیگیر تکمیل پروژه‌ها و همچنین جذب رشته‌های جدید دانشگاهی باشند.
دکترسیداحسان شکیب سرپرست دانشگاه بزرگمهر قاین نیز با بیان این که منابع انسانی بزرگترین سرمایه‌های یک سازمان هستند گفت: یکی از دغدغه‌های من، دغدغه پرسنلی و نیروی انسانی دانشگاه است.
وی افزود: دانشگاه به عنوان یک نهاد فرهنگ ساز و نهادی فعال در حوزه فرهنگی باید در ابعاد مختلف نقش خود را به خوبی ایفا کند.
دکترشکیب با بیان این که رسالت اصلی دانشگاه آموزش است گفت: بر اساس سند راهبردی دانشگاه، پیگیر جذب رشته‌های جدید خواهیم بود.
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین نیز گفت: دانشگاه بزرگمهر قاین چهره شهر است وهمان طور که از لحاظ علمی بایستی بهترین دانشگاه باشد به لحاظ تقوا و سلوک اجتماعی نیز باید بهترین باشد.
وی با اشاره به انتخاب دکترشکیب به عنوان سرپرست دانشگاه بزرگمهر گفت: مطمئن هستم که با این حُسن انتخابی که به یک جوان به عنوان رئیس دانشگاه شده است انقلاب سخت و قابل توجهی در این دانشگاه به وجود خواهد آمد.
امام جمعه قاین بر تعامل بین دانشگاه‌های شهرستان قاین تاکید کرد و گفت: امربه معروف و نهی از منکر و اقامه نماز و مسائل دینی باید در دانشگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد.
در ادامه این مراسم سلمان اسحاقی نماینده مردم قائنات و زیرکوه گفت: تغییر و تحول در سیستم پویای دانشگاه نیازمند یک تفکر است.
وی با بیان این که مردم خطه قائنات و زیرکوه اهمیت زیادی برای تحصیل فرزندان خود قائل هستند گفت: این خصلت مردم قائنات و زیرکوه است که در کنار معیشت، دین و علم برایشان مهم است.
اسحاقی با تاکید بر وحدت بین حوزه و دانشگاه گفت: این امر باید باید محکم‌تر شود.
نماینده مردم قائنات و زیرکوه در ادامه سخنان خود با اشاره به این که دغدغه شهر باید در دانشگاه‌ها پیگیری شود، گفت: اگر از تجربه دانشگاه‌ها در پروژه‌های اقتصادی استفاده شود قطعاً آن پروژه کمتر با شکست مواجه خواهد شد.
اسحاقی ادامه داد: دانشگاه محل فضیلت جویی است و معنویت بدون علم و علم بدون معنویت خسرالدنیا والاخره است و لذا معنویت را برای این که علم محقق شود به دانشجو بقبولانید.
نماینده مردم قائنات و زیرکوه ضمن تقدیر و تشکر از همراهی دانشگاه بیرجند در توسعه دانشگاه بزرگمهر خواستار ایجاد رشته‌های جدید دانشگاهی و حل مشکلات پرسنل شرکتی ازرییس دانشگاه بیرجند شد و گفت: دراین مسیر همکاری لازم را با مسئولان خواهم داشت تا آنچه حق شهرستان قائنات است محقق گردد.

کریمی فرماندار قاین نیز دراین مراسم گفت: هرکشوری به منابع انسانی توجه کند مسیر توسعه را با موفقیت بیشتری طی خواهد کردومسیر توسعه وتعالی از مسیر دانایی و تربیت می‌گذرد.
وی افزود: یکی از مهمترین کارکردهای دانشگاهی این است که به شکوفایی استعدادهای فرزندان ما کمک کند.
کریمی با بیان این که یکی از مهمترین مؤلفه‌های رضایت مندی وتحرک پرسنل این است که اهمیت شغلی کارکنان فراهم شودگفت: درخواست ما از مسئولان و دست اندرکاران این است که چارت سازمانی دانشگاه بزرگمهرهرچه سریعترتکمیل شود.
ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴

کلید واژه ها: بزرگمهر قائنات