برگزاری آیین دانش آموختگی دانشجویان رشته مهندسی کشتی سازی دانشگاه دریانوردی وعلوم دریایی چابهار

۰۸ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۵:۲۷ کد : ۵۵۵۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۶
مراسم دانش آموختگی 17 نفر از دانشجویان رشته مهندسی کشتی سازی دانشگاه دریانوردی وعلوم دریایی چابهار با حضور اساتید و دانشجویان در تالار وحدت این دانشگاه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ...
مراسم دانش آموختگی 17 نفر از دانشجویان رشته مهندسی کشتی سازی دانشگاه دریانوردی وعلوم دریایی چابهار با حضور اساتید و دانشجویان در تالار وحدت این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سید جعفر سجادی پارسا رئیس دانشکده مهندسی دریایی دانشگاه دریانوردی وعلوم دریایی چابهار در این آیین ضمن تبریک به دانشجویان اظهار داشت: دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار از نظر عملکرد و توانمندی های علمی نسبت به دانشگاه های برخوردار کشور، به مراتب در شرایط بهتری قرار دارد.
وی در تشریح عملکرد دانشکده مهندسی دریا افزود: در آزمون های شایستگی سازمان بنادر که هر ساله برگزار می شود دانشجویان دریایی ما مقام اول تا سوم را کسب می کنند که این مهم خود نشان از سطح بالای توان علمی و عملی دانشجویان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی در ابعاد مختلف را نشان می دهد.
دکتر سجادی پارسا ادامه داد: همچنین دانشجویان رشته های مهندسی کشتی سازی، عمران و مخابرات و الکترونیک دریایی در مقطع تحصیلات تکمیلی در مقایسه با دانشگاه های برخوردار کشور کارنامه علمی فوق العاده ای دارند.
رئیس دانشکده مهندسی دریا دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار در ادامه آیین دانش آموختگی دانشجویان رشته مهندسی کشتی سازی این دانشگاه به برگزاری مسابقات سازه های ماکارونی که اخیرا در این دانشگاه برگزار شده است اشاره کرد و افزود:در این مسابقات دانشجویان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار رکورد استان سیستان و بلوچستان را شکستند.
دکتر سجادی خطاب به دانشجویان خاطر نشان کرد: دانشجویان توانمند دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار با توان علمی بالای خود همواره در آزمون های مختلف علمی و عملی به موفقیت های بالای علمی دست یافته اند.
گفتنی است دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار به عنوان یکی از مهم‌ترین و تخصصی ترین دانشگاه‌های کشور در حوزه دریانوردی و علوم دریایی دارای 3 دانشکده، مهندسی دریا، مدیریت و علوم انسانی و علوم دریایی در 42 رشته تحصیلی در کلیه مقاطع تحصیلی می باشد که بیش از 3 هزار دانشجو در حال تحصیل در این دانشگاه می باشند.این دانشگاه منطبق با استانداردهای سازمان جهانی دریانوردی (IMO) و الزمات آموزشی دریانوردان (STCW78) بوده و دارای گواهینامه ISO از موسسه TUVNORD اروپا می باشد.