قرار گرفتن مقالات محققان دانشگاه تبریز در جمع مقالات پربازدید و پراستناد پایگاه web of science

۰۹ تیر ۱۳۹۹ | ۱۴:۰۰ کد : ۵۵۵۴۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۵۹
مقاله دکتر رضا صفرعلیزاده عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز در جمع مقالات پربازدید و پراستناد پایگاه web of science قرار گرفت.
قرار گرفتن مقالات محققان دانشگاه تبریز در جمع مقالات پربازدید و پراستناد پایگاه web of science

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تبریز، مقاله دکتر صفرعلیزاده عضو هیئت علمی دانشکده علوم طبیعی دانشگاه تبریز به عنوان یکی از مقالات پربازدید و در زمره جبهه تحقیق(Research Front) در پایگاه ESI,Essential Science Indicators و همچنین مقاله با تعداد دانلود بالا (Top downloaded paper) در سال ۲۰۱۹ انتخاب شد.
این مقاله با عنوان MicroRNA Replacement Therapy در مجله Journal of cellular physiology که در دسته مجلات Q1 با 5.09 IF: است به چاپ رسیده که در عرض چند ماه اخیر ۳۶ بار ارجاع داده شده است و در سال ۲۰۱۹ جزء مقالات Highly cited paper معرفی شده است.
در این مقاله به تکنیک جدید MicroRNA Replacement Therapy پرداخته شده است که در آن MicroRNA ها که مولکول های تنظیمی هستند و نقش مهمی در تنظیم بیان ژن در سلول‌ها دارند به داخل سلول‌ها ارسال و جایگزین می‌شوند.
همچنین این مقاله با مشارکت دکتر هما ملایی اولین فارغ‌التحصیل دکتری ژنتیک مولکولی دانشگاه تبریز و عضو هیئت علمی حال حاضر دانشگاه بیرجند و زینب رستمی به چاپ رسیده است.
دکتر رضا صفرعلیزاده از سال ۱۳۹۰ به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز مشغول به فعالیت بوده و در سال ۱۳۹۴ به درجه دانشیاری ارتقا یافته و تاکنون راهنمایی ۹ رساله دکتری ۲۰ پایان نامه کارشناسی ارشد را به عهده داشته اند و انتشار ۷۱ مقاله در مجلات معتبر بین‌المللی از دیگر فعالیت‌های علمی و پژوهشی این استاد دانشگاه تبریز است. معرفی به عنوان داوری برجسته برای انتشارات Elsevier و برای مجلهEuropean Journal of Human Genetics در سال ۲۰۱۸ از دیگر افتخارات وی است.
گفتنی است دکتر صفرعلیزاده هم اکنون مدیر گروه علوم جانوری دانشکده علوم طبیعی دانشگاه تبریز است.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: تبریز


( ۲ )