به میزبانی دانشگاه صنعتی دزفول؛

اولین کنفرانس ملی بهینه‌سازی در انرژی‌های تجدیدپذیر برگزار می‌شود

۰۸ تیر ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۳ کد : ۵۵۵۱۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۷۰
اولین دوره کنفرانس ملی بهینه‌سازی در انرژی‌های تجدیدپذیر در روزهای ۱۱ و ۱۲ تیرماه به صورت مجازی توسط دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول برگزار خواهد شد.
اولین کنفرانس ملی بهینه‌سازی در انرژی‌های تجدیدپذیر برگزار می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی دزفول، دکتر محمدرضا عصاری، رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول، با اشاره به برگزاری اولین کنفرانس ملی بهینه‌سازی در انرژی‌های تجدیدپذیر در این دانشگاه، اظهار کرد: با توجه به نیاز روزمره به انرژی، محدود بودن انرژی‌های فسیلی و آلودگی‌هایی که این انرژی‌ها ایجاد می‌کنند، اهمیت توجه به انرژی‌های تجدیدپذیر افزایش می‌یابد.
وی با بیان اینکه استان خوزستان از نظر موقعیت جغرافیایی پتانسیل بسیار بالایی در بهره‌برداری از انرژی‌های تجدیدپذیر دارد افزود: یکی از اهداف برگزاری این کنفرانس، برقراری ارتباط با صنایعی است که در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر فعال هستند.
رئیس اولین کنفرانس ملی بهینه‌سازی در انرژی‌های تجدیدپذیر ادامه داد: با توجه به وضعیت فعلی استان از نظر شیوع کرونا، این کنفرانس به صورت مجازی و آفلاین برگزار می‌شود و تاکنون بیش از ۸۰ مقاله از رشته‌های مختلف، از صنعت و دانشگاه‌های سراسر کشور دریافت کردیم و خوشبختانه استقبال خوبی صورت گرفته است.
دکتر عصاری در پایان با بیان اینکه این کنفرانس موجب توسعه ارتباط بین دانشگاه و صنعت خواهد شد، گفت: امیدواریم این هم اندیشی موجب جذب مشارکت‌های ملی و استفاده بهینه از ظرفیت افراد مدنظر و کارشناسان شود.
طبق برنامه ریزی انجام شده دور دوم این کنفرانس نیز اردیبهشت ماه سال آینده برگزار خواهد شد.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴