در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا صورت گرفت؛

تولید ضدعفونی‌کننده‌های گیاهی در مرکز نوآوری مجتمع آموزش عالی سراوان

تعداد بازدید:۲۴۸۸
محققان مجتمع آموزش عالی سراوان با استفاده از گیاهان و درختان بومی منطقه سراوان موفق به تولید اسپری ضدعفونی کننده گیاهی هوا، دست و سطوحی، محلول ضد عفونی کننده هوا، قرص گیاهی ضدعفونی کننده هوا، صابون ضد عفونی کننده گیاهی اسکریپ دست، پودر گیاهی و شیمایی برای درمان مشکلات تنفسی در بیماران کرونا شدند که می‌تواند به عنوان ماده ضدعفونی علیه ویروس‌هایی همچون آنفلوآنزا و کرونا مورد استفاده قرار گیرند.
تولید ضدعفونی‌کننده‌های  گیاهی در مرکز نوآوری مجتمع آموزش عالی سراوان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از مجتمع آموزش عالی سراوان، دکترطباطبایی رئیس مرکز نوآوری و ارتباط با صنعت مجتمع آموزش عالی سراوان موفق به تولید تولید اسپری ضدعفونی کننده گیاهی هوا، دست و سطوحی، محلبول ضد عفونی کننده هوا، قرص گیاهی ضدعفونی کننده هوا، صابون ضد عفونی کننده گیاهی اسکریپ دست، پودر گیاهی و شیمایی برای درمان مشکلات تنفسی در بیماران کرونا شده که می‌تواند به عنوان ضدعفونی علیه ویروس‌هایی همچون آنفلوآنزا و کرونا مورد استفاده قرار گیرد.
وی درخصوص تولید این مواد ضدعفونی کننده گیاهی افزود: این فرمولاسیون جدید از عصاره گیاهان و درختان بومی منطقه سراوان تولید شده و اثر ضد ویروسی و ضد بیماری دارند.
دکتر طباطبایی درخصوص مزیت این محصول نسبت به انواع شیمیایی آن ادامه داد: وجه تمایز این محصولات گیاهی هوا، دست و سطوح نسبت به محصولات شیمیایی این است که فاقد اثر سو شیمیایی و آلرژیک برای افراد مستعد است. مواد ضدعفونی شیمیایی برای کسانی که آلرژی بالایی دارند و برای کودکان مضر بوده و به مرور باعث آسیب دیدن سیستم تنفسی و پوست می‌شوند در حالی که پایه این محصولات گیاهی است و از هیچ ماده شیمیایی در تولید آن استفاده نگردیده است از طرفی همچون الکل فرار نبوده و به همین دلیل یکی از خواص آن پایداری بر روی سطوح است.
در پایان وی از تولید اپلیکشن موبایل در مورد عملکرد ویروس کرونا و اقدامات لازم برای محیط کار در این مرکز خبر داد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: مجتمع آموزش عالی سراوان


( ۲۶ )