برگزاری آئین تجلیل از دانش آموختگان پژوهشگاه مواد و انرژی

۰۹ مهر ۱۳۹۳ | ۱۱:۵۰ کد : ۵۵۴۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۱۷
مراسم تجلیل از دانش آموختگان و دانشجویان جدیدالورود پژوهشگاه مواد و انرژی هم زمان با روز بزرگداشت حکیم مولانا با حضور دکترسیدمحمدمهدی هادوی رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی، حجت الاسلام فضلعلی نماینده ولی ف...
برگزاری آئین تجلیل از دانش آموختگان پژوهشگاه مواد و انرژی
مراسم تجلیل از دانش آموختگان و دانشجویان جدیدالورود پژوهشگاه مواد و انرژی هم زمان با روز بزرگداشت حکیم مولانا با حضور دکترسیدمحمدمهدی هادوی رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی، حجت الاسلام فضلعلی نماینده ولی فقیه در پژوهشگاه و فرماندار شهرستان فردیس برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترهادوی دراین مراسم با اشاره به ایام حج و نزدیکی روز عرفه، مناسک حج را در سه بخش تعقل، معرفت و عشق تشریح کرد و خطاب به دانشجویان جدیدالورود گفت: پژوهشگران باید بدانند در دوره تحصیل خود به دنبال چه هدفی هستند و با معرفت،تعهد و عشق برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنند تا شاهد تاثیر‌گذاری آن درجامعه باشند.
وی افزود: همچنین باید تلاش کنیم تا درکنار هم و با استفاده از تجربیات یکدیگر، یادگیری را تجربه کنیم تا نیروی انسانی متخصص و کارآمد برای عرصه تحقیق و پژوهش در این پژوهشگاه تربیت شود.
رئیس پژوهشگاه مواد وانرژی گفت: باید تلاش های علمی و فناوری که به تولید محصول و ثروت ملی می انجامد را در اولویت قرار دهیم.
وی درادامه افزود: تجاری‌سازی فناوری‌های به دست آمده از مهم‌ترین اهداف این پژوهشگاه به شمار می رود لذا انتظار داریم پژوهش‌های دانشجویان محصول محور و همراه با تولید ثروت باشد.
درادامه این مراسم نماینده ولی فقیه در پژوهشگاه مواد و انرژی نیز گفت: زیبایی و شیرینی علم منوط به همراهی آن با تقواست و علمی مفید خواهد بود که با اخلاق و ایمان عجین شده باشد.
حجت الاسلام فضلعلی گفت: دین اسلام برای علم ارزش بسیاری قائل است و درهیچ مکتبی به اندازه اسلام به علم و دانش انسان‌ها بها داده نشده است اما این علم باید هم سو با دین باشد.
وی با بیان این که علم و دانشی دارای قرب و ارزش است که خروجی آن تقوا و اخلاق و انسانیت باشد، افزود: علم به تنهایی ارزشمند نیست بلکه علم تنها زمانی به انسان ارزش و اعتبار می‌دهد که با تقوا در آمیخته و با اخلاق همراه باشد.
حجت الاسلام فضلعلی گفت: بسیاری از جنایات و اعمال ناشایست در کشتار انسان‌های مظلوم و پایمال کردن حقوق دیگران از کسانی سر می‌زند که علم و دانش خود را ابزاری خطرناک در زندگی قرار داده و خود را مجهز به تقوا نکرده‌اند.
دراین آئین، 39 دانش آموخته کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های مواد و انرژی ، سرامیک و نانو، مدارک پایان دوره تحصیلی خود را دریافت کردند.
همچنین 120 دانشجوی جدید در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در این پژوهشگاه مشغول به تحصیل شدند.
دراین آئین نیز از فرزندان کارکنان و اساتید پژوهشگاه مواد و انرژی ایران که در کنکور سراسری سال 93 موفق به کسب رتبه های زیر 100 شدند و دانشجویانی که موفق به کسب مدال در المپیادهای جهانی شدند، تجلیل به عمل آمد.
گفتنی است، در حال حاضر این پژوهشگاه دارای 270 دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا است که 120 نفر آنان در مقطع دکترا و مابقی در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کنند.