در راستای تحقق دولت الکترونیک؛

فاز دوم سامانه آموزش الکترونیکی مجازی در دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان راه‌اندازی شد

۰۱ تیر ۱۳۹۹ | ۱۰:۵۵ کد : ۵۵۳۸۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۶۶
فاز دوم سامانه آموزش الکترونیکی مجازی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان، در راستای تحقق دولت الکترونیک و با هدف صرفه‌جویی در هزینه‌ها و جلوگیری از ایجاد وقفه در آموزش دانشجویان راه اندازی شد.
فاز دوم سامانه آموزش الکترونیکی مجازی در دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان راه‌اندازی شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان، دکتر مرادی مدیر واحد انفورماتیک دانشگاه با اعلام راه اندازی فاز دوم سامانه آموزش الکترونیکی مجازی گفت: فاز اول این سامانه در بهمن ماه ۱۳۹۸ با همت کارشناسان واحد انفورماتیک و همراهی بخش های مختلف دانشگاه راه اندازی شده بود و هم اکنون از یکم تیرماه فاز دوم این سامانه با آدرس http://lms1.bkatu.ac.ir/ در دسترس دانشجویان قرار می‌گیرد.
وی افزود: سیستم‌های مدیریت یادگیری (LMS: Learning Management System) زیرساخت کلیدی و ضروری برای استقرار و توسعه یادگیری الکترونیکی محسوب می شوند و دانشگاه‌های مجازی یکی از جدیدترین و کارآمدترین اشکال آموزش‌های از راه دور هستند که اخیراً در کشورهای مختلف نقش بسزایی در آموزش دانشجویان به عهده گرفته اند.
مدیر واحد انفورماتیک دانشگاه گفت: دوره های مجازی از طریق اینترنت ارائه می‌شوند و از نرم‌افزارهایی استفاده می‌کنند که امکان برقراری ارتباط را برای دانشجویان در نقاط مختلف فراهم می‌سازد و ورود به این دوره‌ها از طریق رایانه شخصی یا موبایل در خانه یا در محیط کار با اتصال به اینترنت امکان‌پذیر است.
همچنین سیستم LMS یا مدیریت یادگیری الکترونیکی دانشگاه به سامانه آموزشی گلستان متصل شده است و تمامی اطلاعات دروس و دانشجویان به این سامانه منتقل شده است و این سیستم امکان تشکیل کلاس مجازی را براحتی در دانشگاه فراهم می سازد.
مدیر واحد انفورماتیک دانشگاه افزود: از طریق این سیستم می‌توان بصورت Online کلاس برگزار کرد و همچنین امکان بارگذاری فایل ضبط شده کلاس نیز وجود دارد و یکی دیگر از امکانات در این سیستم امکان بارگذاری تمرین، کوئیز، امتحان تستی و تشریحی بوده و همچنین این سیستم دارای تالار گفتگو است امکان بحث و گفتگو بین استاد و دانشجو بصورت نوشتاری وجود دارد.
از دیگر امکانات این سیستم این است که دانشجویان هر درس، از سیستم آموزشی گلستان فراخوانی می‌شوند و در کلاس درس مربوطه، فهرست اسامی آنها ثبت می‌شود، لذا در مدت زمان تشکیل کلاس بطور دقیق حضور آنان ضبط می‌شود که در واقع همان حضور و غیاب کلاسی است.
دکتر مرادی در پایان ضمن تشکر از دکتر اصغری پری معاون اداری مالی و دکترفاطمی معاون آموزشی برای حمایت از واحد انفورماتیک برای راه اندازی این سامانه افزود: با راه اندازی سامانه مذکور و فراهم شدن بستر مورد نیاز امکان ارایه دوره‌های مجازی، دوره‌های ضمن خدمت، برگزاری وبینار و جلسات آنلاین بصورت ویدیو کنفرانس در دانشگاه میسر شده است.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: صنعتی خاتم الانبیای بهبهان