در پژوهش مشترک با محققان بین‌المللی به دست آمد؛

کسب رتبه نخست هکتون بین‌المللی EUvsVIRUS توسط پژوهشگر دانشگاه تربیت مدرس

۰۱ تیر ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۵ کد : ۵۵۳۸۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۰۱
مرضیه موسی زاده دانشجوی دکتری نانوبیوتکنولوژی دانشگاه تربیت مدرس در قالب کار تیمی با همکاری محققانی از کشورهای فرانسه، آلمان، آمریکا و ترکیه موفق به ارائه طرحی برای شناسایی ویروس در بازدم افراد مبتلا به کووید ۱۹ شد که طرح مذکور در هکتون بین‌المللی EUvsVIRUS رتبه نخست را به خود اختصاص داد.
کسب رتبه نخست هکتون بین‌المللی EUvsVIRUS توسط پژوهشگر دانشگاه تربیت مدرس

ه گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، هکتون بین المللی EUvsVIRUS ۲۴ تا ۲۶ آوریل ۲۰۲۰ از طرف European Innovation Council برای مقابله با کرونا برگزار شد که نزدیک به ۲۰۹۰۰ نفر از ۱۴۱ کشور در آن شرکت کردند. این افراد به‌صورت کار تیمی بر روی پروژه‌های مرتبط فعالیت کرده که در نهایت ۲۱۵۰ طرح در ۶ حوزه مختلف و ۳۷ زیرگروه ثبت شدند. از بین طرح‌های ثبت شده، ۱۱۷ طرح انتخاب شدند که از آن میان، ۶ طرح اصلی و در هر زیر گروه نیز ۳ برگزیده معرفی شدند.
مرضیه موسی زاده دانشجوی دکتری نانوبیوتکنولوژی دانشگاه تربیت مدرس در قالب تیمی از کشورهای فرانسه، آلمان، آمریکا و ترکیه، طرح Instant SARS-CoV-2 breathalyzer را ثبت کردند که در گروه Health & Life و بخش Cheap rapid test موفق به کسب رتبه نخست شد.
این طرح مربوط به ساخت دستگاه اپتوفلوئیدیک با استفاده از آنتی بادی علیه spike protein ویروس و پارتیکل های فلوئورسانت است که می‌تواند ویروس را در بازدم افراد مبتلا به کووید -۱۹ شناسایی کند.
ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴

کلید واژه ها: تربیت مدرس


( ۱ )