توسط پژوهشگران دانشگاه فنی و حرفه‌ای انجام گرفت؛

طراحی و ساخت دستگاه ضدعفونی کننده فوگر حرارتی

۲۷ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۹ کد : ۵۵۳۲۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۱۱
دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان آذربایجان‌شرقی موفق به طراحی و ساخت دستگاه ضدعفونی کننده فوگر حرارتی شدند.
طراحی و ساخت دستگاه ضدعفونی کننده فوگر حرارتی
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه فنی و حرفه‌ای دستگاه ضدعفونی کننده فوگر حرارتی، توسط دانشجویان بسیجی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان آذربایجان شرقی طراحی و ساخته شده است با حضور سردار عابدین خرم فرمانده سپاه عاشورا رونمایی شد.
یونس پورگجینی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی در این مراسم گفت: دستگاه فوگر حرارتی که توسط دانشجویان نخبه دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان برای اولین بار در کشور طراحی و تولید شده است جزو نیاز های اساسی کشور در بحث مبارزه با ویروس منحوس کرونا است.
وی به مزایا و ویژگی‌های این دستگاه اشاره کرد و اظهار داشت: نخستین مزیت دستگاه، کاملاً بومی بودن آن است که این بومی بودن قیمت دستگاه را ۱۰ برابر کمتر از نمونه‌های خارجی کرده است.
پورگجینی قابلیت ضدعفونی دستگاه‌های حساس الکترونیکی و خودپردازها، ضدعفونی اداره‌ها و اماکن سرپوشیده بدون آسیب رساندن به اسناد و مدارک، بالا بودن سرعت و کیفیت ضدعفونی و ماندگاری بالا و نفوذ در تمام قسمت‌ها از دیگر مزایای دستگاه فوگر حرارتی عنوان کرد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: برای رساندن این طرح به تولید انبوه، برنامه‌ریزی‌های عملیاتی صورت پذیرفته و به حول قوه‌الهی در آینده بسیار نزدیک اجرایی خواهد شد.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴
 
 

 

 


( ۶ )