معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم اعلام کرد:

تخصیص بالای ۸۵ درصد نقدی اعتبارات ابلاغی طرح‌های ملی تعمیرات اساسی و خرید تجهیزات دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، پژوهشی و فناوری

۲۷ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۸:۱۷ کد : ۵۵۳۱۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۴۳۸۶
دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با تلاش‌های کارشناسان وزارت و مساعدت همکاران سازمان برنامه و بودجه کشور، اعتبارات ابلاغی طرح‌های ملی تعمیرات اساسی و خرید تجهیزات دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و اعتبارات ابلاغی طرح‌های ملی تعمیرات اساسی و خرید تجهیزات مراکز پژوهشی و فناوری به ترتیب از تخصیص ۸۵ و ۱۰۰ درصد نقدی در سه ماهه اول سال ۱۳۹۹ برخودار شدند.
تخصیص بالای ۸۵ درصد نقدی اعتبارات ابلاغی طرح‌های ملی تعمیرات اساسی و خرید تجهیزات دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، پژوهشی و فناوری

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نظرپور اظهار داشت: طرح‌های تعمیرات اساسی، خرید تجهیزات و محوطه‌سازی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، پژوهشی و فناوری نقش بسزایی در کارآمدی و ارتقای کیفیت فضاهای آموزشی، کمک آموزشی، پژوهشی و فناوری داشته و از طرح‌های اولویت‌دار این مراکز برای انجام در فصل تابستان و ایام تعطیلی دانشگاه‌ها می‌باشد.
وی افزود: از این رو هر ساله این مراکز جهت رفع مشکلات آموزشی، کمک آموزشی و رفاهی و آماده سازی فضاها برای بهره‌برداری دانشجویان قبل از مهرماه و شروع سال تحصیلی جدید، اعتباراتی را هزینه می‌نمایند. در صورتی که قبلاً اعتبارات تخصیصی این طرح‌ها در قالب اسناد خزانه اسلامی، باعث ایجاد مشکلات عدیده‌ای برای دانشگاه‌ها و مراکز پژوهش و فناوری شده بود. در سال‌جاری با تخصیص ۸۵ درصد نقدی اعتبارات ابلاغی طرح‌های ملی تعمیرات اساسی و خرید تجهیزات دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و نیز تخصیص ۱۰۰ درصد نقدی اعتبارات ابلاغی طرح‌های ملی تعمیرات اساسی و خرید تجهیزات مراکز پژوهشی و فناوری، این مشکل حل گردید.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: با توجه به شیوع ویروس کووید -۱۹ و عدم حضور دانشجویان در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، زمان حاضر (فصل بهار) و فصل تابستان بهترین فرصت برای رسیدگی به موضوع نگهداری و تعمیرات اساسی ساختمان‌ها و تأسیسات است که انشاءا… با توجه به تخصیص مناسب اعتبارات این طرح‌ها، اقدامات لازم توسط دفاتر فنی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری صورت خواهد گرفت.
ل. م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۱ )