رئیس پارک علم و فناوری خراسان در نشست مدیران ارشد وزارت علوم با معاون اول رئیس جمهوری خبر داد؛

تولید ۷۵درصد نیاز روزانه کشور به دستگاه ونتیلاتور

۲۶ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۷ کد : ۵۵۲۹۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۷۰۰
دکتر رضا قنبری رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی از موفقیت فناوران این پارک در تولید دستگاه‌های ونتیلاتور ICU و سی تی اسکن خبر داد.
تولید ۷۵درصد نیاز روزانه کشور به دستگاه ونتیلاتور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر قنبری در نشست مدیران ارشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با معاون اول رئیس جمهوری که صبح امروز (دوشنبه) در محل سالن شهدای جهاد علمی این وزارت برگزار شد، گفت: شرکت دانش‌بنیان احیا درمان پیشرفته، ۷۵ درصد تولید روزانه کشور را در دستگاه ونتیلاتور برعهده دارد و هر ۳۵ دقیقه یک دستگاه تولید می‌کند و بیش از ۳هزار تخت ICU را تجهیز کرده و کارخانه تولید دستگاه سی تی اسکن نیز در مرداد سال‌جاری افتتاح خواهد شد.
وی افزود: این شرکت در مذاکره با وزیر آموزش و پرورش و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری وعده طراحی پلتفرم ارتباط معلمان، دانش اموزان و والدین را داده است. همچنین در طرح کلان ملی، طرح مصوب استریلایزر با پلاسمای سرد را که یک دستگاه ضدعفونی‌کننده محیط با بخار خشک پراکسید هیدروژن است در دستور کار دارد.
دکتر قنبری در مورد خلق محصول جدید گفت: شرکت دانش بنیان سازه‌های اطلاعاتی راژمان یکی دیگر از شرکت‌های مشتقر در این پارک، موفق به ساخت مسیریاب نشان کرونا با قابلیت نمایش نواحی پرتردد پیاده و مراکز تست و بیمارستان‌های مخصوص پذیرش بیماران کرونا شده است.
وی افزود: شرکت دانش بنیان آرون زیست طب وابسته به پارک علم و فناوری خراسان نیز موفق به تولید یک میلیون عدد لوله آزمایش خونگیری جهت تست کرونا، ساخت چادرهای دفاع بیولوژیکی و کانکس های ایزولاسیون شده است.
رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت: این پارک در بخش زیرساخت‌ها به توسعه شبکه جمع‌آوری فاضلاب، توسعه شبکه برق و شبکه آب اقدام و با هدف توسعه صادرات فناوری اقدام به استقرار گمرک در پارک‌های علم و فناوری کرده است.
به گفته وی، از دیگر اقدامات صورت گرفته در پارک علم و فناوری خراسان در حوزه مقابله با کرونا می‌توان به تولید ۴۰ دستگاه ونتیلاتور، یک میلیون عدد لوله آزمایش، ۳ عدد چادرهای دفاعی، ۵عدد کانکس‌های ایزولاسیون، ۲هزار لیتر محلول آنتی باکتریال ،۳ دستگاه استریلایزر پلاسما، ۳۳۰۰ قطعه کاور ترمومتر پروبی جنیوس و ۲۰۰ دست لباس محافظ و تولید ۴۶ هزار شیلد محافظ اشاره کرد.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴