برگزاری همایش ملی" جایگاه پژوهش تربیتی در نظام آموزشی ایران" در دانشگاه ملایر

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۱ کد : ۵۵۲۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۵۲۰
<div dir="None">به مناسبت هفته آموزش و با توجه به جایگاه آن در جامعه انسانی امروز ،دانشگاه ملایر اقدام به برگزاری سومین همایش سالیانه علوم تربیتی با عنوان همایش ملی جایگاه پژوهش تربیتی در نظام آموزشی ایران: چالش ها و</div> ...
به مناسبت هفته آموزش و با توجه به جایگاه آن در جامعه انسانی امروز ،دانشگاه ملایر اقدام به برگزاری سومین همایش سالیانه علوم تربیتی با عنوان همایش ملی جایگاه پژوهش تربیتی در نظام آموزشی ایران: چالش ها و فرصت ها کرده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علی نوری عضو هیئت علمی دانشگاه ملایر و دبیر علمی همایش با بیان اینکه محورهای این همایش با مشورت متخصصین علوم تربیتی خصوصا حوزه پژوهش تربیتی در سراسر کشور و بهره گیری از همفکری آنها انتخاب و تعیین شده اند گفت: افرادی که در حوزه تربیت کارهای پژوهشی انجام می دهند ضرورتا اول باید دانش لازم در این زمینه را کسب کنند و سپس نگرش مثبتی نسبت به پژوهش تربیتی داشته باشند و همچنین باید توانایی کارهای پژوهشی از جمله توانایی کار با نرم افزارها و روش های گردآوری اطلاعات را نیز داشته باشند.
 وی افزود: با توجه به اهمیت و حساسیت این امر همایش سالیانه علوم تربیتی داشگاه ملایر در سال 93 به پژوهش تربیتی اختصاص داده شد.
دبیر علمی این همایش تصریح کرد: از تمام پژوهشگران مسائل تربیتی از سراسر کشور از پانزدهم دی ماه سال 1392 تا17 فروردین 93 برای دریافت چکیده تفصیلی مقالات دعوت به عمل آمده و مقالات دریافتی پس از بازنگری اولیه به فرآیند داوری وارد شدند و هر مقاله مورد بررسی دو یاسه  داور قرار گرفته است.
وی در خاتمه اظهار داشت: از مجموع 136 مقاله ارسال شده به دبیرخانه همایش 80 مقاله پذیرش شده که 28 مقاله در قالب ارائه به صورت سخنرانی و 52 مقاله باقیمانده در قالب ارائه به شکل پوستر انتخاب شده و چکیده آنها در کتابچه مقاله ها جمعه آوری و چاپ می شود و در روز همایش در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد و این کتابچه در کتابخانه ملی ایران نیز رونمایی می شود.
سخنران ویژه این همایش دکتر محمد مهرمحمدی عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس است که سابقه تجربه های تحقیقاتی و عملی پرباری در حوزه تربیت پژوهشی دارد و هم اکنون سرپرست دانشگاه فرهنگیان است.
گفتنی است این همایش 18 اردیبهشت ماه سال جاری در دانشگاه ملایر برگزار می شود و پژوهشگران و علاقمندان به حوزه تربیتی می توانند در این همایش شرکت کنند .