در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی در شرایط کرونایی صورت گرفت؛

طراحی سامانه جامع ثبت‌نام غیرحضوری مدارس توسط پژوهشگران دانشگاه تبریز

۲۵ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۳ کد : ۵۵۲۷۴ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۱۳۶۶
سامانه ثبت نام غیر حضوری مدارس توسط پژوهشگران یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز طراحی و راه اندازی شد.
طراحی سامانه جامع ثبت‌نام غیرحضوری مدارس توسط پژوهشگران دانشگاه تبریز
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه تبریز، دکتر علی پورزیاد رئیس مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز با اشاره به طراحی و راه اندازی این سامانه گفت: در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی در شرایط کرونا و ایجاد بستر مناسب برای حضور حداقلی دانش آموزان و اولیا در مدارس؛ سامانه ثبت نام غیر حضوری سهاد، توسط شرکت پویا نگار ارتباط سپهر، از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز، طراحی شده است.
دکتر پورزیاد با اشاره به اینکه این سامانه به صورت رایگان در اختیار مدارس قرار می گیرد افزود: دانش آموزان با مراجعه به سایت مدرسه و تکمیل فرم ثبت نام، درخواست خود مبنی بر ثبت نام در سال تحصیلی پیش رو را اعلام کرده و پس از تایید مدیریت، ثبت نام نهایی صورت می گیرد و این سامانه علاوه بر امکانات فوق، مجهز به درگاه پرداخت آنلاین نیز است که در صورت نیاز به پرداخت شهریه برای مدارس غیر دولتی، اولیا بتوانند از همین طریق فرآیند ثبت نام را تکمیل کنند.
رئیس مرکز رشد و نوآوری دانشگاه مهم‌ترین مزیت استفاده از این سامانه را کاهش خطر حضور دانش آموزان یا اولیا، جهت ثبت نام در ایام کرونا دانست و اضافه کرد: عدم تحمیل هزینه بر مدارس، کاربرپسند بودن و دسترسی آسان، از جمله مزیت‌های سامانه طراحی شده است و طی چند روز اخیر و از زمان رونمایی از این سامانه حدود ۳۰ مدرسه استفاده از این سامانه را شروع کرده‌اند.
مسئولان مدارس، جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس اینترنتی sahadapp.ir مراجعه کنند.
گفتنی است شرکت پویا نگار ارتباط سپهر از واحدهای فناور موفق در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز در حوزه فناوری اطلاعات است و در حال رایزنی با وزارت آموزش و پرورش جهت استفاده از این سامانه در مدارس کل کشور است.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴

 

 


( ۱ )