آغاز اجرای طرح گرنت فناوری با امضای تفاهم‌نامه بین دانشگاه‌های آذربایجان شرقی و پارک علم و فناوری استان

۲۵ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۸:۱۸ کد : ۵۵۲۶۰ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۸۰۶
اجرای طرح گرنت فناوری با امضای تفاهم‌نامه بین ۴ دانشگاه استان آذربایجان شرقی و پارک علم و فناوری استان آغاز شد.
آغاز اجرای طرح گرنت فناوری با امضای تفاهم‌نامه بین دانشگاه‌های آذربایجان شرقی و پارک علم و فناوری استان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، این تفاهم‌نامه با هدف حمایت از پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و رساله‌های دکتری بین دانشگاه‌های تبریز، علوم پزشکی، صنعتی سهند و شهید مدنی آذربایجان از یک طرف و پارک علم و فناوری استان از طرف دیگر امضا شد.
برنامه حمایت مالی مستقیم از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی مرتبط با امور فناوری دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی با عنوان گرنت فناوری و با هدف بسط و توسعه توان ملی در حوزه نوآوری و کارآفرینی و ارتقای ظرفیت توسعه فناوری در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی در سطح کشور اجرا می‌شود.
دکترعبدالرضا واعظی رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در تشریح این برنامه سه مرحله‌ای گفت: فاز اول این پروژه موسوم به طرح جوانه مختص پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و رساله‌های دکتری است و در مرحله اول این فاز گرنت تاد (توسعه اقتصاد دیجیتال) در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اجرا خواهد شد.
وی افزود: این مرحله در پنج استان آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، سمنان، فارس و مرکزی اجرا خواهد شد و با تامین اعتبارات لازم در فازهای بعدی، کل سطح کشور را در تمام زمینه‌های تخصصی پوشش خواهد داد.
دکتر واعظی ادامه داد: در این برنامه حمایت‌های مالی بلاعوض از پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی مرتبط با فناوری در حوزه ICT که منجر به توسعه دانش فنی شوند، از طریق پارک علم و فناوری، وزارت عتف، صندوق نوآوری و شکوفایی و پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات صورت خواهد پذیرفت.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی افزود: کلیه دانشجویان تحصیلات تکمیلی در رشته‌های مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌توانند تا ششم تیر با ثبت نام در طرح گرنت جوانه (تاد) در وب سایت اینترنتی به آدرس https://techgrant.msrt.ir از حمایت‌های این طرح برای انجام پروژه‌های خود در قالب پایان نامه‌های فناورانه برخوردار شوند.
وی اضافه کرد: در مراحل بعدی طرح گرنت فناوری، حمایت از فعالیت‌های تحقیقاتی با محتوای تجاری‌سازی برای اعضای هیئت علمی با عنوان گرنت شکوفایی و حمایت از فعالیت‌های شتاب‌‌دهی و رشد شرکت‌های نوپا با عنوان گرنت رشد عملیاتی خواهد شد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی


( ۲ )