برگزاری همایش اساتید حوزه‌ها و دانشگاه‌های چهارمحال و بختیاری دردانشگاه شهرکرد

۳۰ آذر ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۰ کد : ۵۵۱۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۳۹
همایش اساتید حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌های چهارمحال و بختیاری به مناسبت 27 آذر سالروز شهادت دکترمفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه دردانشگاه شهرکرد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، به مناسبت سالر...
همایش اساتید حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌های چهارمحال و بختیاری به مناسبت 27 آذر سالروز شهادت دکترمفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه دردانشگاه شهرکرد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، به مناسبت سالروز شهادت دکترمفتح که به عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری شده، با همکاری نهادنمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه شهرکرد، سازمان بسیج اساتید استان همایش اساتید حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌های استان چهارمحال و بختیاری، باحضورحجت الاسلام والمسلمین نکونام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد و حجت الاسلام والمسلمین پوررضا مدیرکل اموردفاتر نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به میزبانی دانشگاه شهرکرد برگزارشد.
دکترشایان شامحمدی رئیس دانشگاه شهرکرد دراین همایش ضمن گرامی داشت 27 آذر و یاد و خاطر شهید مفتح و عرض تسلیت شهادت امام حسن عسکری ازحضور مجدد حجت الاسلام والمسلمین پور رضا مدیر دفاتر نهاد دردانشگاه شهرکرد و همچنین سایر حوزویان و دانشگاهیان دراین برنامه تشکر و قدردانی کرد و گفت: شما به منزلگاهی آمدید که قدرشناس وحدت حوزه و دانشگاه است.
وی حوزه و دانشگاه را  به عنوان دو بال درجهت دستیابی به اهداف نظام اسلامی دانست و افزود: وحدت حوزه و دانشگاه تحقق اهداف را میسر خواهد کرد.
رئیس دانشگاه شهرکرد دربخش دیگری ازسخنان خودگفت: اوج وحدت حوزه و دانشگاه را درسال های اخیر شاهد هستیم و یک نمونه عینی آن تاسیس حوزه علوم اسلامی دردانشگاه شهرکرد است که به زودی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و دانشجویان درکنار کارهای علمی و پژوهشی تخصصی خود  به تلمذ در دروس دینی نیز بپردازند.
گفتنی است حجت الاسلام پوررضا مدیرکل امور دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه‌ها نیز درسخنانی، وحدت حوزه و دانشگاه را ضروری برشمرد و تاکید کرد بشریت برای رهایی از ظلم خود راهی جز تمسک به سیره پیامبر اعظم و ائمه اطهار ندارد.