برگزاری هفتمین کنفرانس بین المللی تحقیق در عملیات در دانشگاه سمنان

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۱:۱۱ کد : ۵۵۱۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۶۴
<div dir="None">دکترعلی اشرفی دبیر هفتمین کنفرانس بین المللی انجمن ایرانی تحقیق در عملیات گفت : این کنفرانس توسط دانشکده ریاضی ، آمار و علوم کامپیوتر دانشگاه سمنان 24 و 25 اردیبهشت ماه برگزار می شود .</div> <div dir="None"><span id="ms-rterangepaste-start"></span><div>به گزارش روا</div></div> ...
دکترعلی اشرفی دبیر هفتمین کنفرانس بین المللی انجمن ایرانی تحقیق در عملیات گفت : این کنفرانس توسط دانشکده ریاضی ، آمار و علوم کامپیوتر دانشگاه سمنان 24 و 25 اردیبهشت ماه برگزار می شود .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتراشرفی با اعلام این خبر گفت : در مجموع 687 عنوان مقاله به دبیرخانه این کنفرانس ارسال شد، که پس از داوری مقالات 589 عنوان مقاله پذیرش شد که از این تعداد شش مقاله از کشورهای اتریش ، آلمان و استرالیا پذیرفته شده اند.
دکتراشرفی دبیر هفتمین کنفرانس بین المللی انجمن ایرانی تحقیق در عملیات گفت : از میان مقالات ارسال شده به دبیرخانه این کنفرانس در دانشگاه سمنان ، پس از داوری ها ، 589 عنوان مقاله برای ارائه مورد پذیرش قرار گرفت.
وی افزود: از مقالات پذیرفته شده ، 224 مقاله به صورت سخنرانی و 365 عنوان مقاله هم به صورت پوستر در این کنفرانس ارائه می شود.
دکتراشرفی گفت: گردهمایی متخصصان و دانشجویان علم تحقیق درعملیات از سراسر دنیا و ایجاد فضایی برای تبادل اطلاعات از جمله اهداف برگزاری این کنفرانس بین المللی است
وی با بیان اینکه این کنفرانس در 17 محور برگزار می شود، افزود : الگوریتهای ابتکاری ، برنامه ریزی پویا ، بهینه سازی ترکیباتی ، تصادفی ، خطی و غیر خطی ، فازی ، تحلیل پوششی داده ها و سنجش کارایی ، تصمیم گیری چند معیاره، تولید و مدیریت زنجیره تامین ، حمل ونقل وتخصیص ، کاربردهای تحقیق در عملیات در علم مدیریت و مهندسی و مدل سازی ریاضی در تحقیق در عملیات از جمله محورهای این کنفرانس است.
دبیرهفتمین کنفرانس بین المللی انجمن ایرانی تحقیق در عملیات گفت: قبل از برگزاری این کنفرانس در روز های 22 و 23 اردیبهشت ماه سال جاری یک کارگاه آموزشی توسط دو استاد از کشور چک و در حاشیه برگزاری کنفرانس هم چهار کارگاه آموزشی در راستای محورهای کنفرانس برگزار خواهد شد.
دکتراشرفی تحقیق درعملیات را یکی از شاخه های ریاضی کابردی عنوان کرد و گفت : این رشته در مهندسی صنایع و مدیریت کاربرد دارد .