برگزاری نهمین کنفرانس آموزش شیمی ایران در دانشگاه زنجان

۲۸ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۵:۴۳ کد : ۵۵۱۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۵
نهمین کنفرانس آموزش شیمی ایران با همکاری انجمن شیمی و موزه علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران شهریور امسال در دانشگاه زنجان برگزارخواهدشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این کنفرانس ملی هم‏زمان با یک ...
نهمین کنفرانس آموزش شیمی ایران با همکاری انجمن شیمی و موزه علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران شهریور امسال در دانشگاه زنجان برگزارخواهدشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این کنفرانس ملی هم‏زمان با یک هزار و یکصدو پنجاه و یکمین سالگرد تولد محمد زکریای رازی و روز داروسازی ، در تاریخ 6 تا 8 شهریورماه سال جاری برگزار می شود.
درکنار مراسم بزرگداشت این شیمی دان برجسته ایرانی، نمایشگاهی از دستاوردهای علمی ماندگار و تاثیرگذار محمد زکریای رازی توسط موزه علوم و فناوری بر پا خواهد شد.
دراین کنفرانس که با فراخوان مقاله همراه است، جدیدترین دست آوردها و یافته های پژوهشی در حوزه بهبود کیفی آموزش شیمی ارائه می شود. از محورهای این کنفرانس می توان به:«آموزش شیمی، محیط زیست و توسعه پایدار»، «اخلاق علمی در آموزش و پژوهش شیمی»، «فناوری های نوین و آموزش شیمی»، «شیمی و آموزش مهارت های زندگی، آموزش همگانی شیمی» و «نقد و بررسی برنامه درسی، سرفصل درس ها و محتوای کتاب های درسی شیمی» اشاره کرد.
به منظور تاکید ویژه بر روش های آموزش شیمی و تلاش برای همگانی کردن این دانش، شعار "آموزش شیمی، معنا بخشی به یادگیری شیمی" برای این کنفرانس برگزیده شده است.
موزه علوم و فناوری با برگزاری جُنگ های متنوع شیمی در خلال بازدیدهای دانش آموزی و دانشجویی، توانسته در مسیر ترویج علم شیمی و آموزش ساده آن گام های موثری بردارد.
همچنین دکتر ارشدی نایب رئیس این موزه، دبیر علمی نهمین کنفرانس آموزش شیمی ایران است.
گفتنی است علاقمندان می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر به سایت انجمن شیمی ایران به نشانی www.ics.ir مراجعه کنند.