در راستای گسترش همکاری‌های علمی بین‌المللی صورت پذیرفت؛

برگزاری نشست مجازی مشترک دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و انستیتو تحقیقات فلات تبت آکادمی علوم چین

۱۳ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۹ کد : ۵۵۰۸۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۹۰
نشست مجازی مشترک دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و انستیتو تحقیقات فلات تبت آکادمی علوم چین با موضوع بررسی و تبادل نظر درباره برنامه‌های آتی مرکز تحقیقات مشترک علوم زمین، با حضور رئیس دانشگاه، معاون پژوهش و فناوری و مدیر روابط بین‌الملل دانشگاه برگزار شد.
برگزاری نشست مجازی مشترک دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و انستیتو تحقیقات فلات تبت آکادمی علوم چین

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، در این نشست طرفین بر گسترش همکاری های علمی و پژوهشی و عمل به مفاد تفاهم نامه های فی مابین تأکید کردند.
در ادامه پروفسور خو، معاون پژوهشی و فناوری انستیتو فلات تبت آکادمی علوم چین گزارشی از برنامه‌های انجام گرفته مرکز از ابتدای تاسیس و برنامه های آتی مرکز ارائه کرد.
در پایان دکترعلی نجفی نژاد رییس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان از ارسال تعداد دوهزار ماسک n95 که در اقدامی انسان دوستانه از طرف مرکز فلات تبت چین انجام گرفت تشکر و قدردانی کرد.
همچنین مرکز تحقیقات مشترک علوم زمین، اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ با همکاری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و انستیتو تحقیقات فلات تبت آکادمی علوم چین با فعالیت در محورهای اصلی تغییرات اقلیم خاک، هیدرولوژی و آبخیزداری، مطالعات اکولوژیک و زیست بوم، تمدن بشری در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان راه اندازی شد.
از جمله اقدامات انجام شده در طول این همکاری مشترک می‌توان به برگزاری همایش بین‌المللی تغییر اقلیم و محیط زیست دیرین در آسیای میانه، اعزام اعضای هیئت علمی و دانشجویان مقطع دکتری به چین و اجرای پروژه تحقیقاتی بررسی تغییر اقلیم با تمرکز بر خاک های لسی اشاره کرد.
گفتنی است انجام پنج پروژه تحقیقاتی مشترک، برگزاری کارگاه آموزشی با همکاری متخصصان ایرانی و چینی در حوزه سیل، تاسیس دو ایستگاه هواشناسی در مزارع تحقیقاتی منطقه خشک شمال آق قلا و مزرعه شماره دو منطقه مرطوب دانشگاه، برگزاری کارگاه تخصصی سه روزه و اعزام دانشجو و هیئت علمی برای دوره تابستانه به چین از جمله برنامه های این مرکز در سال جدید می‌باشد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان