برگزاری نکوداشت شصت و پنجمین سال درگذشت ملک الشعرای بهار در دانشگاه کاشان

۲۸ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۶ کد : ۵۵۰۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۷۶
همایش "خاندان بهار، چهار نسل در خدمت فرهنگ ایران" به مناسبت شصت و پنجمین سال درگذشت ملک الشعرای بهار در دانشگاه کاشان با حضور اندیشمندان و محققان سراسر کشور برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی وزارت ع...
همایش "خاندان بهار، چهار نسل در خدمت فرهنگ ایران" به مناسبت شصت و پنجمین سال درگذشت ملک الشعرای بهار در دانشگاه کاشان با حضور اندیشمندان و محققان سراسر کشور برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر عباس زراعت، رئیس دانشگاه کاشان گفت: این همایش اول اردیبهشت ماه 1395، مصادف با شصت و پنجمین سال در گذشت ملک الشعرای بهار، شاعر ملی و قصیده سرای بزرگ زبان فارسی با مساعدت مرکز دائره المعارف بزرگ اسلامی و دستیاری ویژه ریاست جمهوری در امور اقوام و اقلیت های  دینی و مذهبی و با همراهی نهادهای علمی و اداری شهرستان کاشان، شهر آبا و اجدادی ملک الشعرای بهار برگزار می‌شود.
دکتر زراعت با بیان اینکه این همایش به مدت دو روز برگزار می شود اظهار داشت: در روز نخست این همایش حجت الاسلام  دکتر علی یونسی مشاور ریاست جمهوری در امور اقوام و اقلیت های  دینی و مذهبی ، سید کاظم موسوی بجنوردی ، رئیس مرکز دائره المعارف بزرگ اسلامی،  دکتر سید حمیدرضا مومنیان،فرماندار کاشان و دکتر علی میرانصاری دبیر علمی همایش سخنرانی خواهند کرد.
وی افزود: این همایش پس از پایان سخنرانی ها و ارائه مقالات با حضور شورای عالی علمی همایش و همچنین  مسئولان ادارات شهرستان، استادان، پژوهشگران، دانشجویان ، شاعران، اهالی شعر و ادب و فرهنگ، اعضای کانون  ها و انجمن های  ادبی شهرستان کاشان پایان می یابد.