برگزاری نشست کمیته شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدردر دانشگاه شهید باهنر کرمان

۲۴ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۲:۱۶ کد : ۵۵۰۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۳۲
نشست کمیته شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به همت مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان درمحل این دانشگاه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این نشست دکتر صادق زاده، دبیر کمیته پیش...
برگزاری نشست کمیته شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدردر دانشگاه شهید باهنر کرمان
 نشست کمیته شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به همت مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان درمحل این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این نشست دکتر صادق زاده، دبیر کمیته پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و مدیر کل اداره بهزیستی استان کرمان با اشاره به روند اقدامات سازمان‏ های مختلف در رابطه با پیشگیری از اعتیاد گفت: رشد اعتیاد در سنین دانش آموزی غیر معمول و زیاد است؛ مابرای کنترل این وضعیت باید بر اساس یک برنامه مدون پیش برویم و به همکاری تمام سازمان ها نیازمندیم.
وی همچنین خواستار گزارشی از نمایندگان دستگاه های اجرایی شد و گفت: در این زمینه سازمان آموزش و پرورش استان نمایشگاه دائمی پیشگیری از اعتیاد برگزار کرده است.
دکتر صادق زاده بیان داشت: لازم است نمایندگان دستگاه های استان تا 15 اسفند ماه برنامه پیشنهادی سال آینده را به هماهنگی پیشگری مواد مخدر ارائه دهند.
 سپس بلوردی، کارشناس حوزه پیشگیری اولیه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بیان کرد: از ادارات میخواهیم به صورت اجباری برای کارکنان کلاس های آموزشی در این حوزه ها برگزار کنند تا سطح آگاهی ها افزایش یابد.
در ادامه دکتر رحمتی، دبیر دبیرخانه منطقه 8 مراکزمشاوره دانشگاه های کشور و رئیس مرکز مشاوره دانشگاه باهنر گفت: فراخوانی با عنوان « اولین نمایشگاه و جشنواره دانشجویی پیشگیری اولیه از اعتیاد» در محورهای "شیوه های افزایش سطح سلامت روان در محیط های دانشجویی، شیوه های افزایش سطح مقاومت و تاب آوری در مقابل آسیب های روانی - اجتماعی دانشجویان، نقش ورزش و تندرستی در پیشگیری از اعتیاد دانشجویان، شیوه های مداخله ای موثر در پیشگیری از اعتیاد دانشجویان، نگرش دانشجویان درباره اعتیاد و پیشگیری از اعتیاد در قالب های شعر، عکس، فیلم کوتاه، کاریکاتور، مقاله، نمایش خیابانی، تئاتر، طراحی، نقاشی، داستان کوتاه" درنظر گرفته شده و دانشجویان می توانند آثار خود را تا 15 اسفند ماه 94 به مراکز مشاوره دانشگاه ها تحویل دهند.
دکتر رحمتی گفت: در پایان این جشنواره، به نفرات برتر جوایز ارزنده ای به همراه  گواهینامه اهدا و آثار برتر پس از بررسی در قالب های مشخص، به  نمایش گذاشته می شود.