برگزاری نشست هیئت رئیسه ادوار دانشگاه شهیدچمران اهواز

۲۵ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۵:۵۸ کد : ۵۵۰۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۱۷
دکترمحمد رعایایی سرپرست دانشگاه شهیدچمران اهواز درنشست هیئت رئیسه ادوار دانشگاه تاکید کرد: آسیب شناسی مسائل و درکنار آن ارائه راهکار جهت حل مشکلات می باشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نشست د...
دکترمحمد رعایایی سرپرست دانشگاه شهیدچمران اهواز درنشست هیئت رئیسه ادوار دانشگاه تاکید کرد: آسیب شناسی مسائل و درکنار آن ارائه راهکار جهت حل مشکلات می باشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نشست دکتر رعایایی با تقدیر ازحضور اساتید دانشگاه، گفت: بی شک این حضور به دور ازتمام مسائل صنفی و درمحیطی علمی به پیشرفت دانشگاه شهید چمران کمک خواهد کرد.
وی افزود: حضور اعضای هیئت رئیسه ادوار دانشگاه شهیدچمران اهواز و انتقال تجارب این اساتید به مدیران جدید فرصتی است که باید از آن استفاده کرد.
سرپرست دانشگاه شهیدچمران اهواز با اشاره به فرا رسیدن شصتمین سالگرد تاسیس این دانشگاه، گفت: تجربیات اساتید و حضور مدیران پیشین دانشگاه شهیدچمران درکنار مدیران جدید موجب خواهد شد امسال مراسمی درخور این دانشگاه برگزارشود .
دکتررعایایی گفت: مجموعه مدیریتی دانشگاه چمران اهواز از  ارائه تمامی نظرات اساتید این دانشگاه که موجب ارتقا جایگاه دانشگاه شهید چمران شود استقبال خواهد کرد.
وی بر آسیب شناسی مسائل و درکنار آن ارائه راهکار جهت حل مشکلات تاکید کرد و افزود: تنها آسیب شناسی مسائل مهم نیست و باید به گونه ای عمل شود که در کنار این گونه نظرات  راهکارهای علمی نیز برای حل  مشکلات ارائه شود.
سرپرست دانشگاه شهیدچمران اهواز، گفت: اساتید دانشگاه باید به گونه ای عمل کنند که راهکارهایی علمی در سطح وزارت علوم ارائه دهند و اینگونه ایده ها تنها می تواند توسط افراد با تجربه دانشگاه ها ارائه شود.
دکتررعایایی گفت: دانشگاه شهیدچمران اهواز باید به جامعه به عنوان مرکزی علمی و محیطی کارشناسی معرفی شود که این محیط خواستار تغییرات راهگشا برای جامعه است.
وی با اشاره به افزایش تعداد پذیرش دانشجویان درمقطع دکترا در دانشگاه های آزاد، افزود: تعداد پذیرش دانشجو دراین مقطع به شدت دردانشگاه آزاد کشور افزایش یافته که ابعاد مختلف این مسئله می تواند از نظر علمی مورد بررسی قرارگیرد.
سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز بیان کرد: یکی از مشکلات حال حاضر این دانشگاه کمبود امکانات است درحالی که توقعات ازاین دانشگاه به عنوان یکی از قطب های علمی کشور بسیار زیاد است .
درادامه دکترمجید نبی پور عضو هیئت علمی دانشگاه شهیدچمران اهواز گفت: کانون هیئت رئیسه ادوار دانشگاه شهیدچمران اهواز در سال 92 با حضور هفت نفر از اساتید این دانشگاه تشکیل شد .
وی با اشاره به برخی از اهداف این کانون بیان کرد: مهم ترین اهداف کانون ادوار دانشگاه شهیدچمران اهواز، بهره گیری از تجارب موثر اعضا، پیشبرد اهداف علمی و فرهنگی جمهوری اسلامی دردانشگاه، مشورت دادن دربرنامه ریزی های استراتژیک دانشگاه درجهت گسترش آموزش عالی دراستان، ارائه مشاوره و کمک به مدیران دانشگاه به منظور تعمیم و تعمیق روابط علمی و پژوهشی دردانشگاه های استان و ایران، ارتباط مستمر با مدیران استانی و ملی به منظور رفع نیازهای کلان علمی و تحقیقی و سایر موارد است.
عضو هیئت رئیسه ادوار دانشگاه شهیدچمران اهواز ادامه داد: دراین کانون دو نوع عضو اصلی و افتخاری وجود دارد که اعضای اصلی شامل افرادی است که درمقاطعی از زمان عضو هیئت رئیسه دانشگاه بوده و در زمان تشکیل نیز عضو دانشگاه باشند و اعضای افتخاری نیز شامل اساتید از تمامی دانشگاه های کشور است.