فاز نخست پارک علم و فناوری خلیج فارس به بهره‌برداری رسید

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۶ کد : ۵۴۹۰۴ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۷۵۷
فاز نخست طرح جامع عمرانی پارک علم و فناوری خلیج فارس (ساختمان گلستان)  با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با زیربنای چهار هزار و ۴۶۰ مترمربع افتتاح شد.
فاز نخست پارک علم و فناوری خلیج فارس به بهره‌برداری رسید

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری خلیج فارس، مدیر پارک علم و فناوری استان بوشهر در این باره گفت: برای این فاز، ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که ۵۰ میلیارد ریال آن از کمک‌های معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری بوده است.
دکتر حبیب رستمی افزود: کمبود مکان یکی از مشکلات همیشگی شرکت‌های دانش‌بنیان بوده است و انتظار داریم با بهره‌برداری از فضای موجود این مشکل حل شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: پارک علم و فناوری بخش مهمی از اکوسیستم دانش بنیان است.
وی همچنین با اشاره به موقعیت جغرافیایی استان ساحلی بوشهر، تاکید کرد: توسعه زیست فناوری دریایی باید در دستور کار استان بوشهر باشد و این استان با ظرفیتی که در حوزه دریا دارد باید بتواند نقش موثری در تامین مواد غذایی کشور ایفا کند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاکید بر اینکه باید نگرش‌ها نسبت به دانش و فعالیت دانش بنیان عوض شود، گفت: در طرح‌های دانش‌بنیان جوانانی فعالیت دارند که سرمایه‌شان در مغزشان است نه در جیبشان. با ابتکار و نوآوری می‌توان ثروت ایجاد کرد.
دکتر ستاری بیان کرد: باید شرایطی فراهم شود که هر کسی حتی از خانه خود بتواند به امکانات پارک علم و فناوری دسترسی داشته باشد.
ل.م ۵۴