در راستای عمل به شعار جهش تولید صورت گرفت؛

طراحی و راه‌اندازی اولین سامانه برگزاری آزمون برخط در دانشگاه گلستان

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۵۰ کد : ۵۴۸۸۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۳۱
پژوهشگران دانشگاه گلستان با توجه به شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محیط های علمی و پژوهشی و در راستای شعار جهش تولید، موفق به طراحی و راه‌اندازی سامانه مدیریت و برگزاری آزمون به صورت برخط شدند.
طراحی و راه‌اندازی اولین سامانه برگزاری آزمون برخط در دانشگاه گلستان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه گلستان، دکترمهدی یعقوبی رئیس گروه فناوری اطلاعات و خدمات رایانه ای دانشگاه گلستان گفت: این سامانه به منظور برگزاری آزمون های کلاسی، میان ترم و نیز امتحانات پایان ترم بصورت آنلاین و آفلاین توسط تیم انفورماتیک دانشگاه گلستان طراحی و راه اندازی شده است.
رئیس گروه فناوری اطلاعات و خدمات رایانه ای دانشگاه گلستان اضافه کرد: تا حدالامکان سعی کردیم همان شرایط برگزاری آزمون واقعی را در این سیستم ببینیم و شبیه سازی کنیم و امکانات همه سامانه های موجود را به خدمت بگیریم تا یک سامانه جامعی طراحی شود.

دکتریعقوبی ادامه داد: حدالامکان سعی کردیم تا اساتید و دانشجویان به راحتی از این سامانه استفاده کنند و مجموعه ای از قابلیت ها از جمله کاربر پسند بودن، تعریف سوال بصورت چهارگزینه ای، تشریحی و شفاهی (صوتی)، برگزاری آزمون به صورت آنلاین و آفلاین، امکان توزیع سوالات بصورت تصادفی و براساس الگوی مشخص و ارتباط صوتی دانشجو و استاد را در بر می گیرد.
دکتر یعقوبی تاکید کرد: امکاناتی از لحاظ بررسی رفتار آماری دانشجویان در پاسخ دهی به سوالات را در این سامانه گنجاندیم تا بتوانیم بصورت دقیق امنیت برگزاری آزمون مجازی پایان ترم را اجرایی کنیم.
وی افزود: یکی از ویژگی های مهم این سامانه اتصال آن در قالب وب سرویس با هر سامانه آموزشی و دریافت و ارسال اطلاعات است.
دکتریعقوبی تصریح کرد: در نظر داریم کارگاه مجازی آموزش نحوه کار با سامانه برگزاری آزمون غیر حضوری را برای مدیران گروه و اعضای هیات علمی برگزار کنیم تا بتوانیم در مسیر اجرایی شدن این سامانه قدم های موثری برداریم.
گفتنی است آزمون پایان ترم از تاریخ ۳۱ خرداد ماه سال جاری شروع و بزودی راهنمای استفاده از این سامانه و شرکت در آزمون غیرحضوری برای دانشجویان در سایت دانشگاه در قسمت معاونت آموزش و تحصیلات تکمیلی بارگذاری خواهد شد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: دانشگاه گلستان


( ۲ )