برگزاری نخستین کارگاه بین‌المللی تکنولوژی‌های توالی‌یابی در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری

۲۱ مهر ۱۳۹۴ | ۱۵:۲۱ کد : ۵۴۸۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۳۳
نخستین کارگاه بین‌المللی نسل جدید تکنولوژی‌های توالی‌یابی در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری در حال برگزاری است.به گزارش روابط عمومی، مرکز ژنوم پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و گروه تخصصی امیکس در ...
نخستین کارگاه بین‌المللی نسل جدید تکنولوژی‌های توالی‌یابی در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری در حال برگزاری است.
به گزارش روابط عمومی، مرکز ژنوم پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و گروه تخصصی امیکس در راستای برنامه‌ها و سیاست‌های مرتبط با کاربرد تکنولوژی‌های نوین در حوزه تحقیقات و تشخیص و به منظور ارتقای دانش تخصصی محققان، دانشجویان نخستین کارگاه بین‌المللی   نسل جدید تکنولوژی‌های توالی‌یابی را برگزار می کند.
از اهداف مهم و اصلی این کارگاه گردآوری متخصصین زبده و شناخته شده در این حوزه به منظور تبادل اطلاعات ، ایجاد بستر مناسب جهت تشکیل تیم های بزرگ تخصصی به منظور انجام پروژه های بزرگ ملی و درگیرشدن در پروژه های بین المللی و همچنین ارتقای علمی در این زمینه است.
این کارگاه چهار روزه با تاکید بر بررسی بیان ژن و توالی‌یابی ترانسکریپتوم «RNA-Seq» و توالی‌یابی اگزوم «Exome Sequencing» برگزار می شود.
گفتنی است نخستین کارگاه بین‌المللی نسل جدید تکنولوژی‌های توالی‌یابی در تاریخ ۲۱ الی ۲۴ مهرماه با همکاری کمپانیBGI، مراکز و انجمن‌های علمی داخلی و با حضور سخنرانان برجسته خارجی و داخلی برگزار می شود.