برگزاری نخستین جشنواره ملی طراحی بسته بندی با همکاری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

۳۱ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۳:۲۳ کد : ۵۴۸۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۳۲
نخستین جشنواره ملی طراحی بسته بندی با رویکرد توسعه خوشه های صنعتی درتاریخ 29 مهر سال جاری با همکاری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در قزوین برگزارمی شود. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، با توجه به...
نخستین جشنواره ملی طراحی بسته بندی با رویکرد توسعه خوشه های صنعتی درتاریخ 29 مهر سال جاری با همکاری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در قزوین برگزارمی شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، با توجه به تمرکز بیش از  2000واحد طراحی و بسته بندی دراستان قزوین و فعالیت خوشه صنعتی بسته بندی دراین استان، جشنواره ملی طراحی بسته بندی با هدف ایجاد تعامل بین طراحان و مجریان بسته بندی کشور با واحدهای صنعتی مستقر در سطح استان، آشنایی مخاطبان با مدل های نوین و همچنین ایده ها و طرح های ابتکاری و در راستای ایجاد فضایی جهت تبادل و تضارب آرا در حوزه صنعت بسته بندی برگزار می شود.
نخستین جشنواره ملی طراحی بسته بندی در دوبخش ارائه مقالات علمی و کارگاه های آموزشی و مسابقه طراحی همزمان با نخستین نمایشگاه ماشین آلات صنایع بسته بندی و خشکبار برگزارمی شود.
همچنین صنعت بسته‌بندی اهمیت ویژه‌ای در فروش محصول به ویژه صادرات و ارزآوری برای کشور را دارد که درهمین زمینه استان قزوین تمرکز ویژه‌ای بر روی این صنعت مهم دارد و در این رابطه ادارات مرتبط با همکاری جهت ایجاد شبکه مجازی در حال همیاری جهت توسعه آن هستند، این جشنواره با همکاری شرکت شهرک های صنعتی قزوین، دانشگاه بین المللی امام خمینی، اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن قزوین و خوشه صنعت بسته بندی برگزارمی شود.
گفتنی است علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس انیترنتی  http://www.packaging-festival.ir مراجعه کنند.